Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti církevním restitucím
Občanská poradna
Připojte se k nám
Mladí komunisté

KSČM v krajích

ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

Podpora studentům v Británii

23.11.2014 | Autor: Sekce školství KM při ÚV KSČM, upravil z textu Michala Kostky Václav Štekl

Právo na vzdělávání, dle potřeb společnosti a schopností studenta, deklarovala celá řada lidsko-právních dokumentů. Přesto je toto právo neustále předmětem různých diskuzí, hledání cest jak toto právo omezit či zcela zrušit. Stále se opakují klišé, že co je zdarma nemůže být kvalitní nebo proč by měla celá společnost platit vysokoškolákům jejich studia, ať si to platí sami.

Braunerův mlýn v Roztokách se začne rekonstruovat

21.11.2014 |

Rada kraje na svém zasedání 20. 11. schválila vítěze výběrového řízení na rekonstrukci Braunerova mlýna po povodni a realizaci protipovodňových opatření.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Muzea, galerie, knihovny a další instituce již nebudou nesmyslně danit dary

19.11.2014 | Autor: Ing. Zdeněk Štefek, radní středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče

1. ledna 2014 vstoupil v platnost nový občanský zákoník, který způsobil značné problémy i řadě kulturních institucí. Zrušil totiž daň darovací a dary se začaly posuzovat podle zákona o dani z příjmů.

Jak táborská radniční koalice vaří programový dort

18.11.2014 | Autor: Ladislav Šedivý, zastupitel za KSČM

Nepočítám-li ustavující, pak první jednání nového táborského zastupitelstva se uskuteční 24. listopadu. Na programu není nic zásadního, spíše jen to, co z hlediska běžné agendy nestrpí po volební pauze odkladu. O to zajímavější zřejmě budou jednání příští čtyři roky. „Velká koalice“ Tábora 2020, ČSSD, JINAK! a ANO má sice (slovy politologů) pohodlnou většinu 19 z 27 zastupitelů, ale… Ta „pohodlná“ většina nemusí být vůbec pohodlná pro všechny koaliční partnery.

Stanovisko VV ÚV KSČM k 25. výročí 17. listopadu 1989

14.11.2014 | Autor: VV ÚV KSČM

Občané se u nás po druhé světové válce rozhodli pro systém, který byl budován jako sociálně spravedlivá alternativa dravého kapitalismu. Rozhodli se tak i pro prožitek střetu o existenci s nelidskou mocí fašismu a nacismu. Lidé tehdy doufali v nový začátek, který zabrání opakování starých hrůz a nespravedlivostí. Nezapomínejme proto na dnes opomíjené výročí obětí studentů českých vysokých škol před 75. lety, které vedly k prohlášení 17. listopadu Mezinárodním dnem studentstva.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Tábor do roku 2018: Nejen ke koaliční smlouvě a opoziční roli KSČM

12.11.2014 | Autor: Ladislav Šedivý, zastupitel za KSČM

Táborská čtyřkoalice, která na příští čtyři roky ovládne radnici, byla upečena a přesně podle předpokladů nenastalo nic nepředvídaného ani na ustavujícím zastupitelstvu 5. listopadu. Devatenáct koaličních zastupitelů (v případě radního Stana z ČSSD až 23 – tedy i hlasy z opozice) potvrdilo domluvenou sestavu.

V Kutné Hoře bude působit vysoká škola

11.11.2014 |

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu hodnotila výsledky výběrového řízení na pronájem části nemovitosti v areálu Jezuitské koleje a schválila jeho vítěze - Academia Rerum Civillium – Vysokou školu politických a společenských věd z Kolína.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

V Kladně proběhlo finále již VIII. ročníku florbalového turnaje

5.11.2014 | Autor: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

V kladenské sportovní hale SAMK a BIOS se v úterý 4. listopadu konalo krajské finále VIII. ročníku florbalového turnaje žáků 4. a 5. tříd základních škol.

Stará Praha v Poděbradech

10.11.2014 | Autor: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Od soboty 8. listopadu se návštěvníci Poděbrad mohou podívat na výstavu akvarelů Jana Pavlíčka - Akvarel di Praga, která je umístěna v sále Polabského muzea.

Stanovisko KSČM k současnému způsobu vládnutí

7.11.2014 | Autor: VV ÚV KSČM

Současná situace na politické scéně připomíná v tento okamžik spíše politické hrátky než skutečné, řádné vládnutí, které by prospělo České republice a jejím občanům. Vládní koalice ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL v čele se sociálně demokratickým premiérem B. Sobotkou a pravicová opozice předvádějí v Poslanecké sněmovně divadlo, obcházejí a zneužívají zavedený systém parlamentní demokracie, což destabilizuje politický systém.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena