Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti církevním restitucím
Občanská poradna
Připojte se k nám
Mladí komunisté

KSČM v krajích

ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

V Kutné Hoře začal festival „Kutná hora, domov můj“

27.10.2014 |

V konferenčních prostorách hotelu „U kata“ začal v neděli 26. října festival „Kutná hora – domov můj, Kutná hora 19. století.“ Slavnostního zahájení se zúčastnil i radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

První část kladenské cyklostezky dokončena

23.10.2014 |

V úterý 21. října byla slavnostně otevřena cyklostezka z Prahy přes Hostivice do Kyšic. První část tzv. Kladenské cyklostezky přišla na zhruba 10 milionů Kč a investorem byl za podpory evropských fondů (7,3 mil Kč) Středočeský kraj.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Tiskové prohlášení europoslanců ke schválení Junckerovy komise

22.10.2014 | Autor: Kateřina Konečná a Jiří Maštálka, europoslanci zvoleni za KSČM

Europoslanci politické frakce GUE/ NGL dnes hlasovali proti nové komisi J. C. Junckera. Důvodů, proč takto hlasovat, bylo hned několik. Uvádíme tedy alespoň ty nejpodstatnější.

Stanovisko KSČM k vládnímu návrhu rozpočtu na rok 2015

17.10.2014 | Autor: VV ÚV KSČM

Poslanecká sněmovna bude projednávat první návrh státního rozpočtu sestavovaného vládou Bohuslava Sobotky. Návrh, který je založen na koaličním kompromisu ČSSD s pravicovými subjekty ANO a KDU-ČSL, podpořila i tripartita, tedy zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Gajdáček podpoří ve druhém kole Mihálka z ČSSD

16.10.2014 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Neúspěšný kandidát do Senátu v Ostravě Petr Gajdáček podpoří ve druhém kole Ing. Petra Mihálika z ČSSD. "Podporuji levicového kandidáta, kterého znám, za kterým je už kus pořádné práce, na rozdíl od pravicového kandidáta, který je mi naprosto neznámý, bydlí mimo tento volební obvod a není mi známo, že by cokoliv v tomto volebním obvodu už pro občany vykonal."

Kašová ve druhém kole podpoří Chládka z ČSSD

16.10.2014 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Okresní organizace KSČM v Rakovníku a kandidátka do Senátu Dr. Eva Kašová doporučují voličům dát hlas ve druhém kole senátních voleb kandidátu ČSSD Marcelu Chládkovi.

Tisková zpráva ze společného jednání PRO Chomutov, ANO2011 a KSČM

14.10.2014 |

Na základě výsledků voleb do zastupitelstva statutárního města Chomutova, které potvrzují vůli občanů po změně, se dne 13. 10. 2014 dohodli zástupci PRO Chomutov, ANO2011 a KSČM na povolební spolupráci a začali pracovat na společném programovém prohlášení pro volební období 2014 - 2018.

Zdroj: Zastupitelstvi města Chomutov

V Kladně byli oceněni dobrovolní knihovníci

13.10.2014 |

Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně byl ve čtvrtek 9. října slavnostně udělen již po třetí titul Středočeský Kramerius 2014. Ocenění předal radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek, předseda Komise pro kulturu a památkovou péči Pavel Volf, z Národní knihovny Vít Richter a ředitel Středočeské vědecké knihovny Jiří Mika.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Filip poděkoval voličům

11.10.2014 |

V osm hodin večer se v sobotu uskutečnila za přítomnosti kamer České televize tisková konference KSČM k průběhu a výsledků komunálních a senátních voleb. Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip poděkoval všem voličům, kteří přišli k volbám a rozhodli o složení radnic v letošním roce pro další volební období.

Zdroj: www.halonoviny.cz

Je dobojováno! Volby skončily

11.10.2014 |

Úderem 14. hodiny skončily v České republice komunální volby, v některých obvodech mohli též lidé zvolit zástupce do Senátu. První odhady hovoří o tom, že účast byla nižší než při volbách před čtyřmi lety, kdy k urnám přišlo 48 procent voličů, letos by to mělo být okolo 45 procent. Úplné výsledky hlasování budou známy zřejmě opět až v neděli ráno.

Zdroj: www.halonoviny.cz
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena