Aktuality

27. 3. 2017

Poslanci z Ruska a Evropy včetně hlavy PACE Pedra Agramunta Fonta de Mora vykonali návštěvu v Sýrii.

23. 3. 2017

Teroristický Útok v Londýně. Incident ukázal, jak je Evropa stále zranitelná. Dokáže být bezpečná? A existují jednoduchá řešení? To jsou otázky Událostí, komentáře, kde byla hostem mj. europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM).

23. 3. 2017

Protest proti průjezdu americké armády Českou republikou

Pořádá: Iniciativa Ne základnám

Kdy: V pátek 24. 3. 2017 od 12.00 hodin

Kde: Před Ministerstvem obrany ČR v Praze, ulice na Valech, Praha 6

 

22. 3. 2017

Europoslankyně Kateřina Konečná bude dnes 22. 3. hostem pořadu Kauza dne na Radiu Impuls od 18:00. Téma: Výroky polského europoslance Janusze Korwina Mikkeho na adresu žen.

22. 3. 2017

Parlamentní listy: Podle ČTK eurokomisař pro vnitro a migraci Dmitris Avramopulos prohlásil,že má Evropská unie "nástroje,prostředky a moc" přesvědčit všechny členske státy, aby přijímaly migranty dle již schválených přerozdělujících kvót.

17. 3. 2017

Sněmovna přijala usnesení navržené KSČM o tom, že se Česká republika dostala díky politickým rozhodnutím, která byla v rozporu s názory široké odborné veřejnosti a akademické obce v oblasti surovin a energetiky s absencí jasné dlouhodobé surovinové a energetické koncepce, do řady problémů, které umocnila problematická privatizace práva dobývat a obchodovat s naším národním bohatstvím, surovinami, včetně černého a hnědého uhlí.

Z textu je zřejmé, že rozhodnutí popřevratových vlád privatizovat bylo chybné a způsobilo dnešní tragický stav tohoto segmentu průmyslu, a tak tato rozhodnutí, učiněná pod dojmem pravicové ideologie volného trhu, stojí dodnes miliardy korun a mají na svědomí likvidaci celých oblastí průmyslového dědictví našich předků. Pokud by měl někdo krátkou paměť, tak bych chtěl připomenout osudy sklářů, textiláků, námořníků, ocelářů a dalších oborů, ve kterých jsme bývali špičkami ve světě.

To ale není všechno, díky komunistům prošel skoro celý návrh řešící ne jenom minulost, ale i budoucnost a nutí vládu činit kroky k záchraně uhlí jako národního bohatství! Celý text najdete na www.kscm.cz, www.psp.cz nebo  www.leoluzar.cz.

Proto jsme jako KSČM prosazovali, a také schválili úkol pro vládu zjistit, kdo rozhodl a úkoloval zástupce státu v orgánech podniků, aby hlasovali o snížení základního jmění v OKD v neprospěch Fondu národního majetku, který ve svém důsledku znamenal ztrátu vlivu státu ve společnosti. Tento údaj se nám nepodařilo dohledat. Ani pan premiér ve svém obsáhlém úvodním slovu k tomuto bodu neřekl, jak k tomu došlo. On to pouze zmínil. Ale za vším je potřeba hledat konkrétní lidi a to, co je vedlo k tomu, že tak hlasovali a způsobili tak vlastně následné kroky vlády. Nás skutečně zajímá, kdo úkoloval a kdo rozhodoval.

Kdo vlastně rozhodl a následně realizoval převod akciových podílů v podniku OKD na obce, aby se po čase opětovně tyto akcie snažil získat, a to prostřednictvím firmy, která byla v podezření, že jednala proti zájmům státu. Zde je ten klíčový bod, kdy stát ztratil majoritu. Veřejné zdroje se tady zmiňují v náznacích, kdo že za tím stál a pověřil firmu, která skupovala akcie pro pana Bakalu, byť to bylo tehdy skrytě a pod jinou záminkou.. Tady to někdo za stát udělal. A jméno tohoto člověka by bylo velice zajímavé zjistit. Dle mého názoru se to zjistit dá. Bohužel ve zdrojích, kterými disponujeme, toto není možno dohledat. Byla to uzavřená jednání, jednání vlády a dalších orgánů, která o tom rozhodovala. Někdo to ale na ně přinesl, dal na stůl a jednalo se tedy o jméno konkrétního člověka. Toto jsou skutečnosti, které by šlo dohledat, a proto bychom rádi, aby vláda k tomuto přistoupila.

Kdo zodpovídal za nevyšetřování podezření z nelegálních finančních operací při privatizaci OKD a kdo zapříčinil časové prodlevy a nečinnost státu, když na nelegální finanční operace upozornily zahraniční vyšetřovací orgány a banky? Toto je jedna z věcí, která se táhne dalšími vládami, které následovaly po privatizaci. Když už ze zahraničí přišlo upozornění na to, že se v této situaci něco děje, proč naše vyšetřující orgány tyto věci neřešily? Ať již se jedná o bankovní dozor, možná i České národní banky nebo o instituce pověřené činností dozoru, nikdo prostě nic nečinil. A my se tady ptáme proč?

Kdo zapříčinil neplnění oprávněných očekávání nájemníků týkajících se bytového fondu OKD? Tady neustále a zcela oprávněně slyšíme, že byty OKD byla velká zlodějna. Když si přečtete privatizační projekt nebo privatizační smlouvu, tak tam jsou jasné sliby nájemníkům. Jenže v některých krocích, které nastaly, někdo neudělal to, co udělat měl. Proč stát, který v tomto případě zastupoval tolik tisíc nájemníků, prostě nic nečinil? Prostě proto, že se vše dělalo tak, aby si někdo namastil kapsu!

A pouze vláda, která úkoluje všechny ty Bezpečnostní informační služby a Finančně-analytické útvary, je schopna tuto historii odkrýt. To nemůže udělat žádná poslanecká vyšetřovací komise, zvláště ne ta iniciovaná Úsvitem jen z propagačních důvodů. Stejný trik použili při prosazení vyšetřovací komise k problému zvlnění D47.  Komise narazila na hradbu zapomětlivosti a mlčení, protože vše bylo už přece tak dávno, a kdo si to má pamatovat. Sami navrhovatelé z Úsvitu nakonec z komise vycouvali, když zjistili, že již mediálně netáhne. A kdo si myslí, že po více než 15 letech si pan Koláček a pan Otava z Karbon Invest „vzpomenou“, kdo kradl, je hodně naivní. Pouze vláda a státní orgány, pokud tedy budou chtít, jsou schopny zjistit, kdo a za kolik tu zlodějinu udělal!

A proto požadujeme po vládě České republiky zabezpečení a zmapování finančních toků na účtech zainteresovaných osob, příbuzných těchto osob a firem spojených s těmito osobami, které se podílely přímo nebo nepřímo na privatizaci OKD. Tento bod je zdánlivě těžce splnitelný, ale vychází z logiky věci, že pokud máte podezření, že tak bylo činěno s úmyslem obohatit se, tak se to obohacení někde muselo objevit. Někde na finančních účtech, někde v katastrálních záznamech nebo daňových prohlášeních, někde se prostě objevit muselo. A stát disponuje orgány a úředníky, kteří mají oprávnění a moc kontrolovat tyto záležitosti. Dneska dokonce i pomocí informačních systémů a technologií jsou schopni spárovat údaje, jsou schopni dát dohromady tyto údaje a jsou schopni na tuto otázku odpovědět. Nesmí zůstat podezření, že někdo z těchto peněz někde žije, užívá si jich a směje se nám tak, jak se nám směje pan Bakala a jak se nám směje aktuální  web OKD, který říká: V roce 2004 převzal OKD nový vlastník. Z OKD se stala moderní a kvalifikovaně řízená firma. Toto je opravdu výsměch! 

 

17. 3. 2017

Studenti ekonomie z USA navštívili v minulých dnech centrálu KSČM. Informace o komunistickém hnutí v bývalém Československu a v dnešní ČR přednesl Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM, a ekonom Jaroslav Puskal.

16. 3. 2017

Sjezd ČSSD spustil vodopád komentářů. Řada z nich jen planě plácá.

14. 3. 2017

Tisková konference KSČM k ekonomickým otázkám a letecké záchranné službě s Jiřím Dolejšem, místopředsedou ÚV KSČM a Stanislavem Mackovíkem (14. 3. 2017).

12. 3. 2017

V úterý 14. března 2017 od 12:40 hod. se uskuteční v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tisková konference.

Téma:

12. 3. 2017

Duel europoslankyně Kateřiny Konečné z KSČM a europoslance a místopředsedy Evropského parlamentu Pavla Teličky v Otázkách Václava Moravce.

12. 3. 2017

Jak hodnotí výsledky volebního sjezdu sociální demokracie její soupeři v letošních sněmovních volbách? Hostem na ČRo Plus byly Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČM a Jaroslav Faltýnek, první místopředseda hnutí ANO.

10. 3. 2017

Gratuluji Bohuslavu Sobotkovi ke znovuzvolení předsedou ČSSD. Pro nás se však nic nemění. Sociální demokracie po minulých parlamentních volbách zcela opustila a popřela svůj volební program a jeden z hlavních bodů své kampaně, zastavení církevních restitucí.

10. 3. 2017

Miloš Zeman oficiálně oznámil kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2018. Reakce Vojtěcha Filipa, předsedy ÚV KSČM.

7. 3. 2017

Dovolte mi popřát všem ženám k Mezinárodnímu dni žen, ať vás potkává jen vše dobré, spokojenost a radost z každého prožitého dne. Přeji vám hodně zdraví, svět bez válek a terorismu.

6. 3. 2017

Týden v politice na ČT24. Rozhovor s Vojtěchem Filipem, předsedou ÚV KSČM.

4. 3. 2017

Aktivní zálohy by do budoucna nemusela mít jen armáda. Poslanci z bezpečnostního výboru chtějí prosadit, aby posily připravené k okamžitému nasazení měly všechny bezpečnostní sbory. Posílí záložáci policii a celníky?

4. 3. 2017

Čeští europoslanci podpoří politický boj proti dvojí kvalitě potravin v Unii. Na čtvrtém jednání s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou ocenili páteční shodu premiérů V4. Mluvilo se také o evropské směrnici, o zbraních, která zpřísňuje podmínky pro jejich držení.

3. 3. 2017

Poslechněte si projev Vojtěcha Filipa, místopředsedy PS PČR a předsedy ÚV KSČM, který se v pátek 3. 3. zúčastnil Slavnostního setkání přímých účastníků u příležitosti 72. výročí bojů u Jasla a 74. výročí bojů u Sokolova.

3. 3. 2017

Zástupci sněmovních politických stran se dnes dohodli, že projednají novelu telekomunikačního zákona ve zkráceném řízení. Novela má posílit práva spotřebitelů. Vláda ji projedná příští týden. Komentář Vojtěcha Filipa, předsedy ÚV KSČM.

2. 3. 2017

Premiéři zemí V4 řeší kvalitu potravin. Řešili různou kvalitu potravin na západě a východě EU. Komentář europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM).

27. 2. 2017

KSČM získává v parlamentních volbách pravidelně kolem čtrnácti procent hlasů. Právě ty by mohly být rozhodující při utváření nové vlády, které vzejde z podzimních voleb.

Stránky