Komentáře

23. 2. 2017

Dne 27. března 1932 se v Mostě sešli zástupci stávkujících horníků a na jejich jednání byl také ustanoven Ústřední stávkový výbor. Jednali o dalším postupu a přípravě stávky.

23. 2. 2017

Rozhovor s premiérem na Seznamu.cz mě doslova nadzvedl ze židle. Sobotka totiž hledá středo-levicovou politiku pro svou stranu a snaží se ji i prosazovat. S blížícími se parlamentními volbami zjistil, že KSČM již není schopna nabídnout žádné nové věci.

23. 2. 2017

Mezinárodní den žen má svoji dlouhou historii. 8. března si připomínáme rok 1908, kdy v New Yorku požadovaly zlepšení pracovních podmínek, volební právo, ale také zákaz zneužívání práce dětí americké švadleny.

23. 2. 2017

Spíše neúcta a pohrdání lidmi. Naše vojsko bývalo kdysi nakladatelství naprosto seriózní. Doba se ale mění a vydavatel Emerich Drtina se rozhodl vydělat za každou cenu. Hrnečky a trička s portrétem masového vraha Adolfa Hitlera prodával ve svém e-shopu.

21. 2. 2017

Před časem zazněl z úst místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR a předsedy ÚV KSČM JUDr. Vojtěcha Filipa návrh na rozpuštění Poslanecké sněmovny, a to vzhledem k tomu, že nevykonává naplno svoji funkci.

21. 2. 2017

Znáte Havířskou baladu, Robinsonku či Sirénu? Já ano, vy s největší pravděpodobností také. Otázkou je, kolik příštích generací si tato díla, respektive jejich autorku, vybaví. Zdá se totiž, že nám Marie Majerová, obrazně řečeno, mizí před očima.

20. 2. 2017

Už se to dá počítat na roky, kdy ministerstvo životního prostředí pod vedením pana ministra Richarda Brabce vytyčilo jako jeden z prioritních cílů svého ministerstva, přijetí novely zákona o odpadech.

20. 2. 2017

Česká republika je jedinou zemí v Evropě, která má naleziště lithia – strategické suroviny pro výrobu baterií do mobilů, notebooků či automobilů budoucnosti, poháněných elektřinou.

16. 2. 2017

Válečné operace na Ukrajině  opět hoří a lží okolo této občanské války, kterou vede kyjevský režim proti vlastním obyvatelům, je neuvěřitelné množství.  Při této příležitosti si vždy pokládám otázku, jak je možné, že dva bratrské národy, které spo

15. 2. 2017

Ve sněmovních kuloárech už se dlouhou dobu šeptá o spojení ANO 2011 a některé z pravicových stran – nejpravděpodobněji s ODS.

14. 2. 2017

ČSSD v posledních týdnech nastavila nový marketingový trend. Poukazováním na různé pseudokauzy se snaží odvrátit pozornost veřejnosti od vlastních problémů, které pomalu a jistě současnost odhaluje. A tak je vítaným cílem Andrej Babiš.

14. 2. 2017

Nedávno jsem si lehce „rýpla“ do těch feministek, které známe především jako bojovnice za větší zastoupení žen ve vedoucích pozicích ve firmách, v parlamentu, ve vládě. Feministek, které počítají vyváženost žen a mužů za řečnickými pultíky.

13. 2. 2017

Premiér Sobotka nadšeně chválí novelu zákona o nemocenském pojištění. Ta má umožňovat lidem, aby se mohli starat o vážně nemocné příbuzné, kteří byli z nějakého důvodu propuštěni z nemocnice, ale i přesto potřebují celodenní péči.

13. 2. 2017

Není žádnou novinou, že lidé po padesátce v případě ztráty svého pracovního místa   obtížně hledají nové uplatnění. V důsledku toho si připadají zbyteční a často se propadají do depresí.

13. 2. 2017

O víkendu jsem zaslechl zprávu, která může být notně zkreslená, ale jak se říká, není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Prý ministerstvo životního prostředí otevřelo internetovou schránku, na kterou mohou občané hlásit, že z komínu od souseda jde divný kouř.

26. 1. 2017

Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, si finančně polepší. Včera o tom rozhodla vláda. Ke zvýšení poplatku za úložiště stačí její nařízení.

9. 2. 2017

Opravdu nejde o legraci ani o špatný vtip, jde jen o další nechutnost z centrály v Bruselu. Hrozí válka či tankový útok a vy se zrovna nacházíte v lese? Žádný problém!

8. 2. 2017

Za pár měsíců nás čekají volby do Poslanecké sněmovny. Každý z krajů, měst i obcí má své vlastní problémy.

8. 2. 2017

Kdyby neexistoval ministr financí Babiš, patrně by si jej Birke vymyslel. Proklamace ČSSD o americké agentuře, která ji bude zastupovat, byly opravdu pompézní. Jenže Jan Birke, volební manažer ČSSD, se rozhodl jednat na vlastní pěst.

8. 2. 2017

Není nad to sdělovat si své pocity a obavy prostřednictvím veřejného prostoru. Sociální sítě nám umožňují poznat i to, co bychom mnohdy vědět nechtěli.

16. 1. 2017

Protesty rybářů, zemědělců, myslivců i včelařů, které se v poslední době objevují proti novele zákona o ochraně přírody a krajiny, neustále sílí.

5. 1. 2017

Od prvního prosince minulého roku nás poctil stát novou možností. Daňovým portálem, kde jsme mohli najít nahlášení nevydané účtenky.

5. 1. 2017

Když se podíváme do kalendáře, zjistíme, že je leden, tedy zimní měsíc. To už se učí i naše děti na základní škole. Na obrazovkách televizí jsme před pár dny sledovali varování před intenzivním sněžením a větrem. Děti mají ze sněhu jistě radost.

Stránky