Komentáře

23. 3. 2017

ČR by měla do roku 2030 zdesateronásobit sumu vynakládanou na ochranu klimatu v rozvojových státech. Vyplývá to z materiálu Politika ochrany klimatu v ČR, který včera schválila vláda.

23. 3. 2017

S velkým zájmem jsem si přečetl Prohlášení členů „Výběrové dotační komise v Programu podpory rozšiřování a přijímání informací v jazycích národnostních menšin“, která posuzuje projekty ucházející se o financov&

22. 3. 2017

Stěžejní strany koaliční vlády ČSSD a ANO jsou již zcela orientovány na vzájemný otevřený nepřátelský boj, čímž dochází k paralyzování práce a vnímání vlády pro veřejnost se zužuje pouze na vzájemné ataky.

22. 3. 2017

Kvůli chybě v textu zákonného opatření Senátu nyní hrozí mnoha lidem nečekaná situace s tím, že po nich finanční úřad požaduje až statisíce.

21. 3. 2017

Dnešní doba přináší mnoho nového. Počítače jsou jistě dobrými pomocníky, ale také pomalu a jistě začínají ovládat náš život. My, dospělí, se s tím dokážeme vyrovnat. Horší už je to u dětí.

21. 3. 2017

V posledních mimořádných parlamentních volbách se ČSSD rozhodla, že se jako jeden muž postaví proti církevním restitucím. Zájem ochabl, jakmile se rýsovala teplá vládní křesla. Zřejmě si Sobotka řekl: účel světí prostředky.

20. 3. 2017

Wilders nevyhrál a Evropa si oddechla. To alespoň hlásají novinové titulky, ale situace je bohužel mnohem komplikovanější a závažnější. Evropa totiž holandskými volbami začala svůj super volební rok, nad kterým se vznáší dvě nesmírně důležité otázky.

20. 3. 2017

Životní prostředí, venkov a zemědělství jsou neodmyslitelně spojeny. Ovlivňování životního prostředí zemědělskou výrobou a podmínkami života obyvatel na venkově má bezesporu vliv na konečný výsledek našeho života.

20. 3. 2017

Programová konference KSČM se v neděli 19. 3. 2017 zabývala závěrečnou diskusí k finalizaci volebního programu KSČM. Pro KSČM je hlavním cílem zabývat se problémy občanů a přispět k řešení jejich často špatné životní situace.

20. 3. 2017

Podzimní poslanecké volby nejsou pouze otázkou mužů. Ženy významně přispívají k orientaci volebního programu a jsou také na předních místech kandidátek KSČM do Poslanecké sněmovny. Jejich pohled na život je v mnoha případech reálnější nežli u mužů.

17. 3. 2017

Ne – skutečně to není špatný vtip, i když to tak vypadá. Jak nás informovala 2. 3.

15. 3. 2017

ČSSD má za sebou svůj tolik očekávaný sjezd. Podle analytiků však prožívá začátek svého konce. Sjezd totiž nepřinesl žádnou převratnou změnu, což i mnozí očekávali. Došlo jen ke kosmetickým změnám ve vedení strany.

14. 3. 2017

Česká republika je součástí Evropy a trvalému přílivu imigrantů se ani v budoucnu jistě nevyhne.

14. 3. 2017

Za pět minut dvanáct, nebo pět minut po dvanácté? Návrh zákona o sociálním bydlení prošel vládou až v březnu, a tak není vůbec jisté, zda se do konce volebního období sněmovny vůbec stihne projednat. Vládní strany se na něm totiž neshodly.

14. 3. 2017

Vláda minulý týden bez valného zájmu médií projednala čtvrtletní zprávu o průběhu vydávání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.

13. 3. 2017

Ministerstvo průmyslu s největší pravděpodobností nestihne vyčerpat 14 miliard korun z EU, které mají jít na rozvoj vysokorychlostních datových sítí v zapadlých oblastech Česka do r. 2020.

13. 3. 2017

Již od listopadu loňského roku projednává Poslanecká sněmovna přístup k tzv. Pařížské dohodě a její ratifikaci po boku dalších zemí světa. Ratifikační proces již ukončilo 14 států Evropské unie, mimo jiné Slovensko, Maďarsko či Polsko – země Visegrádské čtyřky.

10. 3. 2017

Každé město či obec bylo od nepaměti spojeno s továrnou nebo družstvem, které zaměstnávalo značný počet lidí.  Každý takový podnik se podílel na chodu dané oblasti nejen ekonomicky, ale také kulturně a společensky.

9. 3. 2017

Česká stomatologická komora přichází opakovaně s nehoráznými požadavky na to, aby si pacienti sami hradili ošetření u zubních lékařů.

8. 3. 2017

Veřejný prostor se začíná plnit informacemi, které jsou pro nás v mnoha případech velmi překvapující. Premiér například nezvládne účast na jednání EU v Bruselu. Musí totiž odjet do Brna na dvoudenní volební sněm ČSSD. Že kroutíme udiveně hlavou?

8. 3. 2017

Děti mají různé chutě. Samozřejmě mezi ty nejoblíbenější pamlsky patří čokoláda, různé oplatky atd. Je však také třeba, aby jedly ovoce a zeleninu. Podle Světové zdravotnické organizace by měly děti denně zkonzumovat 400 g ovoce a zeleniny.

7. 3. 2017

Takhle by mohl stát titulek, pokud by se jednalo o rodinné záležitosti, kdy vztah mezi dvěma lidmi ochabuje na základě faktů, které postupně vyplouvají na povrch.

6. 3. 2017

V poslední době jsme svědky rozladění řidičů ve veřejné autobusové dopravě. I z toho důvodu je na tento týden nahlášena stávka řidičů.

6. 3. 2017

Nejlepším důkazem, že už konečně musíme zásadně změnit pojetí exekuce, je samotná nejvyšší představitelka exekutorů v ČR Pavla Fučíková.

6. 3. 2017

Český statistický úřad zveřejnil předběžné údaje v rámci zemědělství. Zisk podle něj v loňském roce stoupl meziročně o 26 procent, což je druhý nejlepší výsledek od roku 2000.

Stránky