Komentáře

27. 6. 2017

Každá z politických stran se snaží rozvíjet a budovat členskou základnu. Nejinak je tomu i u KSČM. Jsme rádi, že do naší strany přichází mladí lidé a postupně tak převezmou naši práci.

27. 6. 2017

Některé věci nám mnohým připadají jako hloupé a nerentabilní. Jednou z nich je i kdysi hromadné zbavení se kontroly nad distribucí vody. Soukromé firmy vodu nakoupí a konečnému spotřebiteli ji prodají mnohokrát dráž.

27. 6. 2017

Primátor Vokřál patrně z ostudy nevyjde. Jednou se omlouvá za vydanou publikaci s neadekvátními texty Turistického informačního centra Brno a v nejbližších dnech se patrně bude omlouvat znovu. A to za maketu Německého domu na Moravském náměstí.

27. 6. 2017

Vzhledem ke změně klimatických podmínek má většina krajů naší republiky velké problémy. Odborníci předpokládají, že pokles výnosů např. u obilovin, a nejen u nich, může zapříčinit vyšší ztráty.

26. 6. 2017

V dnešní době levných hypoték a snadného získání nebankovních půjček zadlužení českých domácností stoupá.

26. 6. 2017

Když tuto krátkou větu veřejně řeknu, tak se mnoho lidí zalekne a položí mi otázku: „A to si jako máme koupit domů kulomet?“ A téměř jedním dechem dodají, že to odmítají, že přeci platí daně a od toho máme policii. Škoda, že reakce často předchází myšlence.

26. 6. 2017

Dějí se to věci. V neděli mnozí z nás se zájmem sledovali pořad Václava Moravce na České televizi. Byli jsme zvědaví, jak na otázky odpoví exministr financí Babiš. Jaké však bylo naše překvapení, když ve studiu zůstala prázdná židle.

26. 6. 2017

Zastupitelstvo Jihočeského kraje, které proběhlo v minulém týdnu, mělo na programu více než 80 bodů a KSČM podpořila program jeho jednání, včetně tak zásadních materiálů jako je např.

26. 6. 2017

Ve svých programových cílech má KSČM již dlouhodobě vytvoření pouze jedné, státem kontrolované zdravotní pojišťovny. Proč takto radikální návrh?

Soňa Marková
24. 6. 2017

Od července budou samostatně pracující sestry u lůžek, na porodnicích a operačních sálech podle vládního nařízení dostávat příplatek 2000 korun.

22. 6. 2017

Podoba Evropské unie se mění. To, co dříve platilo, případně mělo platit, již v mnohých ohledech neplatí. Lisabonská smlouva je odchodem Velké Británie zpochybněna a otázkou tedy zůstává, podle jakých pravidel bude Unie dále fungovat.

22. 6. 2017

Padají velká slova a Zaorálek se snaží rozsvítit oranžové světýlko v tunelu beznaděje.

22. 6. 2017

Nahrnula se na ně spousta povinností. Přitom zastupitelstvo často vede neuvolněný starosta a úředníků či úřednic je tady stěží do mariáše. Nebylo by proto účelné, aby se obcím 1.typu, tedy těm menším, odňaly úkoly vyplývající z přenesené působnosti?

22. 6. 2017

Žijeme dneškem a myslet bychom měli na perspektivy budoucnosti. Z toho vyplývá jediné. Spousta mravenčí práce, nezabývat se malichernostmi a žabomyšími spory, ale čas věnovat soustavné práci.

21. 6. 2017

Státní ústav pro kontrolu léčiv provedl v průběhu minulého roku kontroly, kdy zjistil podávání prošlých léků. I přes hrozbu vysokých pokut se tato neblahá praxe stále objevuje.

21. 6. 2017

Počasí si s námi již pár let zahrává. Trápí nás sucho a v mnoha oblastech naší republiky dosahuje již kritických stupňů.

21. 6. 2017

Již před nástupem ministryně Valachové se uvažovalo o variantě, že by se Stanislav Štech stal ministrem školství. Hodně se o něm diskutovalo po odchodu ministra Marcela Chládka, který z funkce musel odejít pro údajně nevhodné chování k podřízeným.

20. 6. 2017

Sociální demokraté si nyní vzpomněli, že by měli mít nějaký program. Už tradičně si tak vzpomněli pouze před volbami. Tři a půl roku vládnutí byl jejich volič nedůležitý a hle! Volby se blíží.

19. 6. 2017

„Tak se nám do Panteonu konečně vrátí náš císařpán František Josef,“ řekl by jistě Josef Švejk při čtení novodobé Národní politiky. 

15. 6. 2017

Voda se ve světě stává problémem. Většina z ní nemůže být používána jako pitná. Zásoby pitné vody, jež mohou být využívány k běžné spotřebě, totiž představují méně, než 1 % celkového množství.

15. 6. 2017

Bohuslav Sobotka skončil ve vedení ČSSD. Další funkci dal k dispozici volební manažer Birke. Pánové zřejmě zjistili, že strmě klesající preference mohou přivodit ČSSD kolaps.

14. 6. 2017

Voda se postupně a jistě stává strategickou surovinou. Vzhledem ke klimatickým změnám jí v krajině ubývá, což působí starosti nejen ministerstvu životního prostředí, ale nám všem.

14. 6. 2017

Ostravsko bylo nejen místem hornické činnosti, silné hutní výroby, ale i chemického průmyslu.

14. 6. 2017

Když před dvěma týdny nastoupila devětapadesátiletá Anna na svou směnu v podniku v Trenčíně, věděla, že ji čeká každodenní dřina. V ten den už tu dřinu ale její srdce neustálo. „Takové tempo starší lidé nemohou vydržet!

13. 6. 2017

Migrační kvóty jsou dlouhodobým problémem nejen pro Českou republiku, ale i pro další státy, jako jsou Polsko a Maďarsko. Evropská komise kvůli porušení unijní legislativy toto bude řešit.

Stránky