ANKETA PL: Islamizace Evropy je reálna?

11. 9. 2017

Parlamentní listy: Premiér Maďarska V. Orbán uvedl, že "islamizace Evropy je reálna" a dle něj hrozí, že v roce 2030 budou muslimové v Evropě čítat až 20 % populace, proto je dle něj třeba odmítat povinné kvóty. Je dle něj věci každé členské země EU, komu dovolí se usadit a koho pres hranice nepustí. Dle něj Evropsky soudní dvůr ve věci kvót otevřel dveře "pokusům vytvořit z Evropy kontinent smíšených populací a kultur" a otevřel dveře plánům George Sorose a zrychlí jejich zavedení. Kvóty dle něj nastolily otázku, zda je EU "svobodnou alianci evropských národů, anebo říší řízenou z Bruselu". Co si o tom myslíte?

 

Leo Luzar, poslanec PSP ČR za KSČM a vedoucí kandidát pro volby do PSP ČR za Moravskoslezský kraj: Otázka islamizace Evropy není přece o kvótách! Každý den přicházejí do Evropy stovky cizinců a nikdo nevnímá jako problém to, že přinášejí budhismus, hinduismus, šintoismus nebo jsou to třeba pohané. Problémem je fanatismus a náboženská nesnášenlivost. Pokud to Evropa nepochopí, vyhyneme a jména jako Josef, František, Petr nebo Jan nahradí Ali, Mohamed nebo Abdul.

 

Zdeněk Ondráček, poslanec PS PČR za KSČM a vedoucí kandidát pro volby do PS PČR za Královéhradecký kraj: Premiér svobodné a hrdé země Maďarsko V. Orban uvedl to co ví každý, kdo má všech pět pohromadě. Islamizace Evropy probíhá už několik let v rámci nesmyslného projektu multikulturní Evropy. Reálné výsledky vidíme takřka v přímém přenosu ve Franci, Anglii, Itálii, Belgii, Švédsku a dalších zemí na jih, západ i sever od nás, tedy v těch zemích, které po staletí kolonizovaly a drancovaly země původu migrantů a nyní čelí jejich invazi. Maďarsko, ale ani České republika se tak nikdy nechovaly a proto i celkem logicky odmítají přijímání těchto ekonomických migrantů na které tak Brusel silně tlačí, a to i hrozbou žalob, nevyplácením dotací popřípadě vyloučením z EU. V. Orban má  pravdu, že každá členská země EU má právo rozhodovat komu dovolí vstup na své území a koho odmítne. Pokud by tomu tak nebylo nemůžeme hovořit o ekonomickém a politickém uskupení 28 států Evropy, které mají vlastní armády a bezpečnostní sbory zajišťující obranu a bezpečnost svých občanů, ale o Spojených státech evropských s hlavním městem v Bruselu. Nic takového jsem nikdy v referendu neodsouhlasili a proto musíme vnucované kvóty odmítat i za cenu uvalených sankcí či vyloučením z EU.

 

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM: Povinné kvóty je potřeba odmítnout kategoricky. Ne ale kvůli "islamizaci", nýbrž bezpečnostním, sociálním i dalším rizikům, jimiž ohrožují Evropu. "Svobodná asociace evropských národů" je cíl,. jejž se na půdě EU nedočkáme. Slibovat její změnu, která "říši řízenou z Bruselu" demokratizuje, znamená lhát do kapsy sobě a hlavně půl miliardě občanů Unie. Domněle "nevládní", ba "nezisková" chapadla, dirigovaná George Sorosem a cizími "službami" za jeho zády, je třeba podrobit srovnatelné registraci a regulaci, jaká se na "agenty cizí moci" dávno vztahuje v USA, a to i na nepoměrně nevinnější spolky. Pojmout to vše jako hráz proti "islamizaci" je však postup, která šlape na hrábě. Cílem je přeci muslimy, kteří žádné násilnické plány nemají, od teroristické chátry oddělit - a ne jí je sami nadhánět slovníkem, který mohou chápat jako výraz nepřátelství ke své víře.

Autor: 
L. Petřík
Zdroj: 
Parlamentnilisty.cz