Budeme se snažit, aby země směřovala k vyrovnanému rozpočtu, řekl Filip na schůzce s prezidentem

21. 8. 2019

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip i předsedkyně rozpočtového výboru Sněmovny Miloslava Vostrá (KSČM) budou při jednáních o státním rozpočtu trvat na tom, aby země směřovala k rozpočtům vyrovnaným. V kompromis s menšinovou vládou však stále věří. Řekli to po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Ministrem kultury bude Lubomír Zaorálek, Zeman souhlasí. 

"Oznámili jsme prezidentovi, že náš požadavek, aby schodek státního rozpočtu na příští rok byl 30 miliard, a ne navržených 40 miliard, trvá. Dohodli jsme se ale, že jednání budou pokračovat dál. Prezident je skeptický k tomu, že by se dal schodek ještě snížit. V čem se ale s prezidentem shodujeme, že je třeba zrušit některé daňové výjimky. Prezident je v tomto ještě radikálnější než my a mluví o zrušení úplně všech výjimek, což by podle něj přineslo do rozpočtu 340 miliard." Ani předseda vlády Andrej Babiš ale nevidí reální snížení schodku na požadovaných 30 miliard.

"Sociální demokraté zohlednili, že Lubomír Zaorálek má zkušenost s vedením nějakého resortu a manažerské schopnosti. Navíc pracoval pro ostravskou televizi, takže zkušenosti z kulturní oblasti určitě má," řekl Filip.

Více v záznamu https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/8927841011...

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM