Filip: Hájit vandalismus a nerespektovat platný právní řád ani nedodržovat vlastní přísahu zastupitele, to opravdu nesvědčí o řádném výkonu mandátu starosty

9. 9. 2019

Ruský ministr kultury Vladimir Medinský přirovnal starostu Prahy 6 Ondřej Koláře (TOP 09) k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP, když kritizoval vedení pražské městské části za záměr odstranit památník ruského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. 

»Starosta jakéhosi obvodu řekl, že rada se bude zabývat demontáží památníku osvoboditeli a zachránci města. Je to takový místní gauleiter,« řekl v pátek Medinskij v rozhovoru s ruskými novináři s odkazem na post vůdce regionální pobočky německé nacistické strany NSDAP. A poděkoval prezidentovi Miloši Zemanovi, že maršálův památník hájí.

"Na důvody vyjádření ruského ministra kultury je nutné se ptát přímo Medinského. Důvody neznám, ale hájit vandalismus a nerespektovat platný právní řád ani nedodržovat vlastní přísahu zastupitele, to opravdu nesvědčí o řádném výkonu mandátu starosty. Pan prezident Zeman chce jen minimalizovat škody, které někteří politikařením napáchali," řekl Filip 1. místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip:

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM