Filip: Je právem každého poslance interpelovat vedoucí správních úřadů

5. 4. 2019

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip dnes ostře odsoudil skandalizační tón článku v deníku Právo a serveru Novinky.cz, který se snaží čtenáři sugerovat, že Filip postupoval nestandardně vůči Finančním úřadu Ústeckého kraje.

Deník Právo zveřejnil korespondenci mezi Filipem a ředitelem finančního úřadu Janem Havlíčkem. Korespondenci Právu předal sám Havlíček. Filip se v dopisech dotazuje na kroky úřadu vůči První chráněné dílně, jež zaměstnává postižené v Ústeckém kraji. Sérii kontrol v dílně Filip ve zveřejněné korespondenci s úřadem označuje za šikanózní a diskriminační. Článek v deníku Právo však vyznívá tak, že Filip na ředitele tlačil z moci své funkce prvního místopředsedy sněmovny, a že šlo o »lobbing« v zájmu některých podnikatelů. To Filip jednoznačně odmítá a uvádí:.

"Je právem každého poslance, tedy i moje, interpelovat vedoucí správních úřadů, ne jen ministry. Své právo jsem uplatnil. Pan ředitel mi odpověděl, s odpovědí jsem byl spokojen, a tak jsem žádné další kroky nečinil, což všichni potvrzují. Pokud někdo chce zpochybnit toto ústavní právo, tak útočí na samu podstatu zastupitelské demokracie, když dramaticky líčí věci, které se odehrály podle zákona."

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM