Filip: Myslím, že šlo o pozitivní projev, který byl důležitý do budoucna k překonání pandemické krize

26. 12. 2020

Prezident Miloš Zeman ve svém tradičním vánočním poselství ze zámku v Lánech vyzval, aby se lidé nechali očkovat proti koronaviru. Zkritizoval také ty, kteří odmítají vakcínu či nošení roušek. Prezident zároveň poděkoval záchranným složkám, lékařům, vojákům i dobrovolníkům,  kteří během epidemie pomáhali a dále pomáhají. Zeman promluvil o Vánocích v úřadu už poosmé, jeho předchůdci pronášeli projev na Nový rok. Vánočním poselstvím chtěl navázat na tradici první republiky, kdy měl proslovy prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

„Myslím, že šlo o pozitivní projev, který byl důležitý do budoucna k překonání pandemické krize. Za správné považuji pochvalu jak zdravotníků v prvé linii, tak ostatních profesí, které jsou důležité pro boj s pandemií, tak poděkování dobrovolníkům a všem občanům, kteří nepodléhají falešným zprávám, které, žel, měly vliv na růst nevraživosti mezi lidmi a vedly ke zbytečným hádkám mezi vládou a opozicí. Pozitivní byla i důvěra prezidenta v naši ekonomiku, která se může po vyhasnutí ložiska pandemie rychle zotavit. Důležité je tedy respektovat pravidla chování pro boj s epidemií a nebát se očkování,“ řekl první místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

„Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana v letošním roce zahrnulo poděkování všem, kteří se podílejí na zvládnutí epidemie. Jeho úcta patří i vládním představitelům, čímž jim vyjádřil výraznou podporu. Vyzval občany k očkování proti covidu-19. Dotkl se i stavu ekonomiky a podnikání. Jeho projev obsahoval názory, které jsou konzistentní a neměnné, ať už se jedná o nadcházející volby či názor na některá média. Nebyl tedy svým obsahem pro mnohé z nás nijak překvapující. Poděkování lidem spolu s přaním všeho dobrého jistě potěšilo mnohé z nás,“ dodala předsedkyně Rozpočtového výboru sněmovny Miloslava Vostrá.

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM