G. Hubáčková: Vulgarismy, to je nová image premiéra Sobotky

6. 2. 2017

Až dosud uhlazený premiér před pár dny zvolil novou rétoriku, která se snad nepoužívá ani v hospodách. Argument některých sociálních demokratů, že jinak by mu ministr financí nerozuměl, plave notně na vodě. Každý jsme nějaký. Vyjadřování prezidenta Zemana či ministra Babiše je roky neměnné. A tak možná právě preference těchto dvou pánů přiměly poradce pracující pro ČSSD, aby Sobotku přetvořili ve skutečného „chlapa“. Pravděpodobně si neuvědomili, že méně je někdy více, a pokud se chce tato strana přizpůsobit lidem, hluboce se mýlí, že se jí to podaří tímto vyjadřováním. Nevěřícně kroutí hlavou dospělí i studenti. Politika přece není ceněna podle míry hrubosti, ale podle skutečných výsledků práce a plněných slibů. A v tomto případě si ČSSD musí uvědomit, že má značný deficit.

 Touha po vládě ji přiměla uzavřít koalici s KDU-ČSL a hnutím ANO. Všechny volební sliby, kterými tato strana častovala občany, zmizely v propadlišti dějin. Její největší hit plakátů a letáků STOP RESTITUCÍM byl rychle zapomenut a odolává se i návrhům vlastních členů, kteří hledají způsob, jak alespoň částečně tento slib dodržet. Sociálním demokratům vůbec nevadí přátelení se ministra Hermana se sudetskými Němci. Jistě i rádi zapomenou na příchylnost premiéra Sobotky ke kancléřce Merkelové a počáteční otevřené náruči pro migranty. Nízké mzdy pro naše občany řeší otevřenými dveřmi pro pracující z jiných zemí. Statečně odolávají všem návrhům zákonů či jejich úprav, které navrhuje KSČM. A co má tedy letos přilákat potenciální voliče této strany? Patrně obhroublé výrazy premiéra, který je jedním z nejvyšších představitelů naší republiky. A to je opravdu trochu málo.

 Neřeší to žádný z problémů našich občanů a jestli si Sobotka skutečně myslí, že toto je jazyk těch, kteří ho mají volit, tak se hluboce mýlí.

Autor: 
Gabriela Hubáčková, poslankyně PSP ČR za KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek ÚV KSČM