iDnes.cz: Komunisté zvažují, že umožní vyšší rodičovskou i bez zvýšení daní

30. 10. 2019

Poslankyně KSČM Hana Aulická Jírovcová sdělila na dnešní tiskové konferenci ve sněmovně, že by spolu s opozicí mohli poslanci KSČM podpořit v pátek program mimořádné schůze, kterou iniciuje ODS. Na ní se má hlasovat o zvýšení rodičovského příspěvku z 220 na 300 tisíc korun. 

"Definitivně se o tom rozhodneme v pátek ráno. Myslím, že bychom si měli všichni uvědomit, že jsou tady rodiče, kteří čekají na to navýšení. Nepodpoříme návrhy opozičních stran, aby na vyšší rodičovský příspěvek dosáhly i ty rodiny s dětmi do čtyř let, které si již stihly 220 tisíc korun vybrat. Rodiče by toto navýšení měli mít v době, kdy jsou na rodičovské dovolené a starají se o své děti," řekla Aulická.

To, aby na vyšší rodičovský příspěvek dosáhly všechny rodiny s dětmi do čtyř let, neúspěšně v rámci vládní koalice prosazovala ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. Koalice se ale kvůli rozpočtovým dopadům dohodla, že vyšší rodičovskou dostanou jen ty rodiny, které ji budou na začátku příštího roku stále ještě pobírat.

Více v článku na iDnes.cz nebo níže v záznamu tiskové konference.

Video: 
Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
iDnes.cz