Komínek: Stát má skluz ve strategii a plánování

16. 9. 2020

Lidí, kteří musí v Česku dojíždět za prací, je celá řada. Po cestě je však stíhají často potíže - ať už při cestě autem, autobusem nebo vlakem. Problémy v dopravě se zabývala třetí předvolební debata Blesku , kde kandidáti Ústeckěho kraje v krajských volbách řešili i potíže pana Slavíka, dojíždějícího za prací z Liberce do Prahy. Ale dostali se i ke kritice toho, jak přes šest a pů roku řídí resort dopravy hnutí ANO.

Jaroslav Komínek, kandidát KSČM v Ústeckém kraji, uvedl, že "stát má skluz ve strategii a plánování". "V našem kraji se dálnice D8 stavěla 35 let," podotkl. "Je víc aut, je víc vlaků, ale ta infrastruktura to ještě nedohnala. Ten tristní případ Libereckého kraje - já si myslím dokonce, že tam by stálo vybudovat, díval jsem se do těch plánů, propojení z jednoho města do druhého, což je asi 16 kilometrů a ten vlak by se tam mohl poslat asi o hodinu rychleji. 16 kilometrů. Co to dneska je, v dnešní době?" dodal.

Více na stránkách Blesk.cz -

https://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-do-zastupitelstev-kraju/655491/zebrani-o-penize-na-silnice-a-potize-s-dojizdenim-ostre-strety-v-debate-blesku-o-doprave.html

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM