Luzar: Copak se všichni zbláznili a dějiny místo historiků budou vykládat ideologičtí pomatenci Hučinova typu?

16. 1. 2019

Otázka Parlamentních listů: Ministr Plaga konzultoval s BIS úpravu výuky moderních dějin, aby nebyla výuka “infikována” ruským vlivem. Co na to říkáte? Je to potřebné? A je přijatelné, aby se tajná služba podílela na tom, co se budou děti učit?

Vojtěch Filip, místopředseda Sněmovny a předseda ÚV KSČM: Takže Dobrovský bude v pořádku, protože psal německy, a Palacký bude fuj? A co Jirásek a jeho Psohlavci nebo Proti všem? Nejsou náhodou v rozporu s ústavou a právem na svobodné bádání historie? Považuji to za znásilnění Listiny základních práv a svobod. Kdybychom na to přistoupili, bylo by nutné zakázat výuku náboženství, protože odporuje vědeckým poznatkům o vzniku vesmíru.

Leo Luzar, místopředseda poslaneckého klubu KSČM: Národe vzbuď se a chraň sebe a své děti... Copak se všichni zbláznili a dějiny místo historiků budou vykládat ideologičtí pomatenci Hučinova typu? Jestli něco v hybrydních hrozbách funguje kontraproduktivně, tak jsou to přesně takové úpravy skutečnosti a důkazů ve prospěch toho “správného výkladu”. Copak jsme se nepoučili ze lží o zbraních hromadného ničení v Iráku, mirumilovných snahách Albánie v Kosovu a zlých Srbech, o demokratické revoluci na Majdanu a nefašizaci Ukrajiny, hodných a zlých terorististech v Sýrii.  Opravdu jsme tak hloupí, jak si myslí BIS? 

Kateřina Konečná, europoslankyně KSČM: Kdo teda naší zemi vládne? Tajné služby, které úkolují ministry? Neměl by raději ministr řešit podfinancovanost českého školství? Zastavit klesající dovednosti českých dětí? Nee...budeme řešit nesmysly. A propos, co je vlastně ten sovětský model výuky? To se jako budou děti učit, že nás osvobodila US Army a tečka? Děkuji, nechci‼️ Nenechme to tak a braňme se podobným nesmyslům

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM