M. Vostrá: Hledejme pravdivé názory

11. 1. 2017

Jednostranný pohled je vždy špatný, a tak se snažme hledat a dávat prostor všem, kteří chtějí diskutovat. Nezavírejme se před informacemi, ale ani je nepřeceňujme. V poslední době se vede diskuze o vztahu nového amerického prezidenta Trumpa a ruského prezidenta Putina. Ale nejen tyto věci světem hýbou.

 Jistě si se zájmem přečteme, jaké jsou názory těchto dvou mocných mužů. Bylo by však dobré počkat, až uvidíme alespoň částečné výsledky práce Donalda Trumpa. K úžasu mě přivádí, když si občas přečtu, že někdo slyšel, co prohlásil o tom či onom Trump nebo Putin. Je otázkou, kolik je toho z takto proklamovaných sdělení pravdou. Pochybuji, že všichni, kteří přinášejí do mediálního prostoru tzv. zaručené zvěsti, mají možnost s těmito pány mluvit. Co však vím zcela jistě, pokud se tito politici dohodnou na stavu o omezení vzájemných ataků, bude to nejen pro nás, ale celý svět, velmi dobře. Žijeme v srdci Evropy a zatím lze konstatovat, že se nám terorismus i válečné vřavy vyhýbají. Jak dlouho, je však otázkou.

Blíží se volby do Poslanecké sněmovny a já mám za to, že bychom se měli zabývat tím, co trápí naše občany, snahou o zlepšení běžného života a prosazením takových zákonů, které budou k tomuto směřovat. Vzájemná dohadování nepřispívají nikdy k ničemu dobrému. V Poslanecké sněmovně se nám podařilo prosadit snížení DPH na noviny a časopisy z 15 na 10 %. Tisk se tak stane dostupnějším a informace, které tam dostáváme, snad budou objektivní a nebudou sklouzávat k imaginárním přáním jednotlivců.

Věřme, že do podzimu se podaří vyřešit mnohé nedodělky a kauzy provázející nás řadu let. Jednou z nich je bezesporu i OKD. Nejen problémy této společnosti, ale mnohé další privatizace zničily životy lidí, vzaly jim práci, pomohly pouze jednotlivcům naplnit vlastní kapsy a zničit řadu let bezchybně fungující podniky. Ne vše se samozřejmě dá vyřešit do konce tohoto volebního období, ale právě KSČM se bude snažit, aby po parlamentních volbách nebylo na toto neodpustitelné ničení zavedených a světově známých podniků zapomenuto.

Lidé nemají přemrštěná přání a požadavky. Jde o právo na práci a spravedlivou odměnu, zajištění dobré zdravotní péče bez rozdílu pro všechny, bezplatné školství, zabezpečení seniorů a hendikepovaných. Každý se může dostat do situace, kdy bude očekávat pomoc, a proto by sociální oblast měla mít připravenou formu pomoci, aby lidé nekončili na ulici. Zvláště v případech, kdy se do problému nedostali vlastní vinou. Nejsou to žádné nadstandardní požadavky, jen způsob zajištění důstojného a spokojeného života. To je jeden z cílů, o který se KSČM ve své práci snaží.

Autor: 
Miloslava Vostrá, poslankyně PSP ČR a místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek ÚV KSČM