M. Vostrá: Rok 2017 – rok splněných přání

29. 12. 2016

Pomalu a jistě končí rok 2016. Děti zase o trochu vyrostly a mnozí z nás si uvědomují, jak ten čas nezadržitelně letí. Máme za sebou krajské volby a do funkcí přišli noví lidé. Doufejme, že budou stejně úspěšní jako minulé krajské reprezentace, což ve svém vánočním poselství konstatoval i prezident Miloš Zeman. Hádky, sváry a vzájemné napadání neškodí jen politikům, ale především občanům naší republiky. Život je o dohodách a kompromisech a v politice to platí víc než v běžném životě.

Také KSČM prochází etapami větších, či menších úspěchů. Rozhodně však má vždy na zřeteli, aby lidé měli zajištěny své základní potřeby, ať už se jedná o pracovní příležitosti, plat, jenž odpovídá vynaloženému úsilí a kvalitě práce, dostupné zdravotnictví bez rozdílu pro všechny, bezplatné školství, kvalitní péči o hendikepované a seniory. Svět, který ohrožují válečné vřavy a terorismus, je pro nás velkým nebezpečím. Chraňme své domovy, hranice, a pokud má stát běžencům pomáhat, tak ať je to v zemích jejich původu. Jsme malá země ve středu Evropy, s bohatou historií formující generace, které vytvořily úchvatná umělecká i vědecká díla. Každý národ má své tradice, jen těžko bychom se uměli podřídit islámu či nám tolik cizím zvykům. Patříme každý jinam, odmítáme násilí a války. Je tedy třeba vždy hledat alespoň minimální shody v názorech a mít na zřeteli prospěch pro všechny. Terorismus nezná hranice a fanatismus, byť podmíněn náboženstvím, působí zlo.

Čekají nás parlamentní volby a prezidentská kampaň, která vyvrcholí v lednu 2018. Dejme svou důvěru těm, kteří chtějí poctivě pracovat, nenaleťme na pozlátka slibů, jež pak končí v nenávratnu.

Přeji vám všem klidný rok 2017, rok bez hádek a napadání, rok, který omezí války a teroristické útoky. Sedmnáctka je prý šťastným číslem. Věřme, že pro každého z nás kus osobního štěstí přinese.

Autor: 
Miloslava Vostrá, poslankyně PSP ČR a místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek ÚV KSČM