Máme vůči ODS spoustu výhrad, ale posuzujeme jejich členy podle toho, jak pracují, jak fungují, řekl na ČT Zdeněk Ondráček

7. 11. 2018

Na otázku ČT24 jak KSČM vnímá to, že se ODS nelíbí, že jsou někde vaše dvě strany koaličními partnery, Zdeněk Ondráček odpověděl: Je to ryze politické rozhodnutí Občanské demokratické strany. A tady vidíte, že i přesto, že si politický subjekt dává do svého názvu demokratická strana, hovoří v podstatě o demokracii každý den a pro jistotu se v tom utvrzují, tak nemusí být vůbec demokratickou stranou. Pan kolega Martin Kupka zmínil lidský faktor a třeba na příkladu Rychnova na Kněžnou je ten lidský faktor dobře vidět a koalice Komunistické strany Čech a Moravy s Občanskou demokratickou stranou tam funguje již od roku dva tisíce deset. My máme vůči Občanské demokratické straně, která je symbolem korupce devadesátých let a počátku tohoto tisíciletí, mnoho výhrad. Ale neposuzujeme jejich jednotlivé členy podle toho, čí jsou, v jaké politické straně jsou, ale právě podle toho, jak pracují, jak fungují, jak jsou přínosné pro svoji obec, pro své město. A na tom konkrétním případu Rychnova nad Kněžnou můžeme hovořit o lidech, které velmi dobře známe, vážíme si jich a vůbec nám nevadí, že jsou členem Občanské demokratické strany, protože oni zastávají principy práce pro lidi. To, co má dělat politik v tom konkrétním regionu.

Moderátor Jakub Železný podpořil slova Ondráčka: Pane Kupko je pravda, že ty lokální podmínky přece bývají zmiňovány jako argument. Zaznívá i z Rychnova nad Kněžnou, jak zmiňoval pan Ondráček. Tamní vaše členka, místostarostka paní Drejslová doslova řekla, na místní úrovni je to o lidech. Proč tohle neberete v potaz?

Více v záznamu. https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/218411...

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM