Marková na ČT: Stojí za to, abychom zvýšili daně na alkohol a tabákové výrobky. KSČM by tento návrh měla podpořit. Jde o veřejné zdraví

14. 5. 2019

Návrh na zvýšení spotřebních daní na alkohol a tabákové výrobky. To bylo hlavní téma pondělní Devadesátky, kde byla mj. i hostem Soňa Marková.

"Jsem přesvědčena o tom, že KSČM podpoří tento návrh právě proto, že jsme si vědomi toho, že jde o zdraví populace. Jde o veřejné zdraví a ty náklady, ty společenské náklady na následky, které způsobuje nadměrná konzumace alkoholu a samozřejmě i tabákových výrobků, jsou tak velké, že stojí za to, abychom vlastně tady zvýšili daně, získali určité finanční prostředky a následně udělali ale ještě i další opatření. Pan Miovský o tom hovořil, protože tohle je jenom začátek. My si musíme uvědomit, že musíme správně sladit tu jakoby represi a sladit také ta preventivní opatření a samozřejmě udělat všechno pro to, abychom udělali i něco pro to, aby mladí lidé a děti měli menší přístup k alkoholu, k tabákovým výrobkům a dalším návykovým látkám, no, a třeba by stálo za to, abychom se zamysleli i nad tím, že nebude žádná reklama na alkohol a tabákové výrobky. I to významně pomáhá k tomu, aby tyto věci byly méně dostupné," řekla mj. Soňa Marková.

Záznam na ČT na https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/219411058130513/...

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
ČT