Nesmíme být druhořadou zemí v rámci Evropské unie, řekl Luzar v Aréně

15. 5. 2019

Do úterní Arény Jaromíra Soukupa dorazili předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), poslanec Leo Luzar (KSČM) a zástupce SPD Jan Hrnčíř, aby v bouřlivé atmosféře probrali například dvojí kvalitu potravin, blížící se eurovolby nebo fenomén "Babiš". 

Do debaty měl za KSČM původně přijít Lubomír Ledl, kandidát do Evropského parlamentu za KSČM - Česká levice společně! Produkce pořadu se ale na poslední chvli rozhodla našeho kandidáta nepřijmout. Leo Luzar dvě  hodiny před konáním pořadu nabídku přijal.

Leo Luzar si vybral jako úvodní téma výročí otevření vůbec první pobočky McDonald´s, k němuž došlo v roce 1940 v USA. "Byl to symbol konzumu. Nevím, jestli bychom si to měli připomínat. Nejsem rád, že je také u nás," uvedl, čímž se dostal do křížku s moderátorem pořadu, který mu oponoval, že je symbolem svobody. "Vždy dám přednost řízku mezi dvěma chleby," řekl Luzar.

Zvýšení cen alkoholu a cigaret, to bylo jedno z velkých témat pořadu Jaromír Soukup na úvod připomněl, že si hnutí ANO pravděpodobně uvědomilo, že výběr daní nebude takový, jak se očekávalo, takže zdroje se teď hledají, kde se dá. "Vláda se snaží zoufale poohlížet všude možně. Měla by to zároveň něčím kompenzovat, aby nebyla daňová zátěž občanů tak vysoká," vysvětlil Hrnčíř a dodal, že největší prostor má vláda k úspoře výdajů.

Soukup v reakci na to nadhodil, zda to nepovede k pašování cigaret a alkoholu. "Nemyslím si to. Je tady dlouhodobý tlak ze strany adiktologů, aby se ty ceny navyšovaly. Rozhodně to není pro to, aby to navyšovalo rozpočet. Naše mládež pije nejvíce v Evropě," reagoval Vondráček. "V první řadě by se mělo měřit všem stejně. A ne populisticky říkat, že zdražíme pouze tvrdý alkohol. My jsme pro sektorovou daň. Je potřeba nastavit solidaritu bohatých s chudými," řekl Luzar. Hrnčíř dodal, že považuje za problém neadresné sociální dávky.

"Nesmíme být druhořadou zemí v rámci Evropské unie," řekl Luzar a vyzval všechny, aby přišli k volbám. Nenechme to tak, přijďte k volbám a volte KSČM - Česká levice společně.

Více na Barrandov TV - https://www.barrandov.tv/video/154806-arena-jaromira-soukupa-14-5-2019

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
Barrandov TV