Nohavová: Je potřeba používat zdravý selský rozum. Proč by děti musely mít roušku, když sedí na místě a poslouchají výuku?

17. 9. 2020

Kritika vlády za manuál pro školy kvůli koronaviru rezonovala u většiny účastníků čtvrté předvolební debaty Blesk Zpráv na téma školství s moderátorkou Sabinou Dračkovou. Zasedlo v ní osm zástupců stran a hnutí, které mají podle předvolebního průzkumu agentury Phoenix Research v jednotlivých krajích a redakčního celostátního propočtu šanci na úspěch. Učitelé by měli dostat roušky od státu, stejně jako třeba zdravotníci, a ředitel zas přímou linku na hygienické stanice, aby se mohlo rozhodovat při šíření koronaviru ve škole co nejrychleji.

Bývalá učitelka ve školce Alena Nohavová z KSČM kritizovala především nutnost roušek. Děti podle ní roušku na ústech snesou, ale starat se o ni neumějí, což může přinést víc škody než užitku. „Jaká je pak ta hygiena. Dítě roušku sundá, přendá, pošlape na zemi, půjčí kamarádovi,“ bojí se špatné praxe komunistická kandidátka v Jihočeském kraji.

Sama podle svých slov nerozumí tomu, proč by měly mít děti nasazené roušky nebo respirátory i během vyučování. „Je potřeba používat zdravý selský rozum. Proč by musely roušku děti mít, když sedí na místě a poslouchají výuku. Odvádí to i pozornost při učení. Pokud se bude větrat, tak to zas až takový problém není,“ je přesvědčená Nohavová.

Záznam debaty na stránkách Blesk.cz - https://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-do-zastupitelstev-kraju/655769/r...