Rodiče nevědí, co je čeká, ale nevíme to ani my v Poslanecké sněmovně, řekla Vostrá na ČT k návrhu rodičovského příspěvku

13. 5. 2019

Předsedkyně Rozpočtového výboru sněmovny Miloslava Vostrá byla v pondělí 13. května hostem hlavních Událostí na ČT. Tématy bylo zvýšení daní na alkohol, tabákové výrobky a hazardu a podoba rodičovského příspěvku.

Vláda si zvýšením daní slibuje omezení konzumace alkoholu a kouření, na druhou stranu chce snížit DPH u točeného piva. "My nemáme problém se zvýšením daní u alkoholu, tabákových výrobků ani hazardu. Snižování DPH u točeného piva, které by mělo být součástní novely zákona o EET, bereme jako jakousi kompenzací nákladů prodejcům piva," řekla Vostrá.

Nejpozději do konce května se chce koalice dohodnout, komu od ledna zvýší rodičovský příspěvek na 300 tisíc korun. "Co se týče návrhu na zvýšení rodičovské, myslím si, že je nejvyšší čas, aby vláda předstoupila před Poslaneckou sněmovnu s konkrétním návrhem, protože nejhorší co může být jsou neustálé změny a dohady. Rodiče nevědí, co je čeká, ale nevíme to ani my v Poslanecké sněmovně."

Více v pořadu Události - https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100513/...

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
ČT