Stojí mu to za to?

20. 4. 2017

Není náhodou, že většina nových kandidátů na prezidenta ČR vyjadřuje především svůj obdiv k NATO a USA. Sponzoři a podporovatelé těchto kandidátů od nich totiž očekávají přesně taková prohlášení. Politický marketing vsází u Jiřího Drahoše ještě na střídmý populismus, jeho odbornou erudici protnutou nulovou politickou zkušeností. Pro voliče má být vyobrazen jako sjednotitel, který drží lajnu všeho, co je tzv. ,,IN" nebo ,,TOP".

Maloměšťácky konzumní části naší společnosti bude takový kýval vyhovovat. Jiří Drahoš tedy nevystoupí ze stínu hlavního proudu zde působících médií a komentátorů, když se jako oni už i on vyjádřil, že si nedovede českou bezpečnost představit bez zajištění naším členstvím v NATO. Je otázkou, zda k tomuto poznání o vojenském paktu profesor Drahoš opravdu dospěl sám a má pro své tvrzení nějaký argumet. NATO totiž jako prodloužený klacek USA má za posledních 14 let podíl na likvidaci 7 států po celém světě. Na začátku mnoha vleklých válek posledního desetiletí stála bota vojáka z NATO. Migrační krize je právě jedním z výsledků militantní zahraniční politiky USA a neschopnosti byrokraticky řízené EU. Od akademicky vzdělaného kandidáta na prezidenta bych očekával především jeho vlastní názor opřený o argumenty. Jako vědec se nemusel snižovat na úroveň pisálků, kteří každý den přepíší tiskovou zprávu z Bílého domu na titulní stránky našich deníků. Kdo má rozum, ten nepotřebuje opisovat. Myšlenkový plagiát naší společnosti nikdy nic dobrého nepřinesl.

Není tomu tak dávno, kdy zde existovala snaha USA umístit na našem území radar, který by byl součástí amerického deštníku protiraketového špiclování. Mnoho politiků a novinářů zde prolévalo pot za obhajobu téhle cizí hlouposti. Na druhou stranu se našlo dost těch, kteří sice nemají akademické zázemí - ale mají dostatek zdravého rozumu. Díky iniciativě ,,Ne základnám" se  ukázalo, že je dost našich občanů s vlastním názorem a hrdostí. A právě to jsou hodnoty, které bych očekával i od člověka, který se uchází o post prezidenta ČR. Nebýt ještě zvolen a připouštět možnost přítomnosti cizích vojsk, jak to učinil profesor Drahoš, to je výrazem neúcty k této zemi.
 

Autor: 
Stanislav Mackovík, poslanec PS PČR za KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek ÚV KSČM