Tátové si svůj svátek zaslouží

16. 6. 2019

Tátové, kteří zahrnují děti láskou, si zaslouží svůj svátek. Soudí tak i političtí představitelé, kteří neopomněli popřát všem otcům k včerejšímu svátku.

»Den otců je sice ještě málo znám, ale právem náleží všem starostlivým tátům pečujícím o své ratolesti a rodinu. I já vzpomínám rád na svého otce. Naučil mne mnoho dobrého a potřebného pro život. Zažili jsme spolu spoustu dobrodružství a mnohokrát mi odpustil drobné klukovské rošťárny,« uvedl Vojtěch Filip, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda ÚV KSČM.

Všem otcům popřála k včerejšímu svátku i Miloslava Vostrá, předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. I ona zmínila, že jde o poměrně nový svátek. »Ti, kteří své děti zahrnují láskou a jsou rodině oporou, si jej bezesporu zaslouží. Jejich snaha chránit rodinu a své děti je pro nás ženy pozitivní. Mimo to mají spoustu nápadů na rošťárny, které děti rády absolvují, a své táty zbožňují,« konstatovala včera Vostrá a popřála všem tatínkům »hodně úžasných chvil s dětmi a dětem trpělivé táty«.

Den otců je svátek oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích, včetně České republiky, se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či ještě k různým jiným datům. V severských zemí, například ve Finsku, je Den otců oslavován druhou neděli v listopadu a červnový termín je vyhrazen Mezinárodnímu dni mužů, tedy i těm bezdětným.

(za)

Autor: 
(za)