V Praze začal IX. sjezd KSČM

14. 5. 2016

V úvodu předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip přivítal nejen delegáty, ale i hosty IX. sjezdu. Mimo jiné to byli Stavros Evagorou, člen Politbyra ÚV AKEL, Kostas Papadakis za Komunistickou stranu Řecka, Cornelia Ernst, Klaus Kukuk a Oliver Schröder z Die Linke, Petr Simonenko, předseda KS Ukrajiny, KS Francie zastupuje Anne Sabourinová, KS Slovenska Pavol Suško, za KS Ruské Federace přijel její místopředseda Dmitrij Novikov a tajemník MěV KSRF Petrohradu Roman Kononěnko, KS Portugalsko reprezentuje na sjezdu Angelo Alves. Zastupitelské úřady na sjezdu zastupuje Dimitry Sorokin, 1. tajemník velvyslanectví Běloruské republiky, Gustavo Sierra, chargé d‘affaires Bolívarské republiky Venezuela, velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Keqing, rada velvyslanectví KLDR Kim Chon Se, chargé d‘affaires Kuby Felix Andres Leon Carballo, chargé d‘affaires Státu Palestina Tamer Almassri, 1. tajemnice velvyslanectví Syrské arabské republiky Manal Ain Melk a velvyslanec Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Son. 

Na sjezd zavítali i domácí hosté - Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů, Jaroslav Souček, předseda Odborového svazu KOVO, Milan Taraba, předseda Sdružení nájemníků ČR, Oldřich Pospíšil, předseda Svazu důchodců ČR, nebo Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů ČR a další. 

»Očekávám potvrzení našeho nastoupeného směru aktuálních úkolů KSČM ve společnosti tak, abychom mohli znovu uspět v krajských volbách na podzim, protože na konkrétní problémy společnosti budou muset naši krajští zastupitelé, ať už budeme mít hejtmany, vicehejtmany nebo členy rad, odpovídat. Jsem přesvědčen o tom, že realita současných problémů je taková, že musíme zvýšit naši aktivitu v oblasti bezpečnosti občanů, v oblasti řešení sociálních problémů a samozřejmě je aktuální změna daňového systému, kterou jsme předložili, budeme na ni trvat, protože jinak by se Česká republika nepohnula z místa,« odpověděl Haló novinám před zahájením IX. sjezdu Vojtěch Filip na dotaz, co by měl sjezd přinést.

Autor: 
(ku, jad)
Zdroj: 
www.halonoviny.cz