Všichni poslanci mají právo vědět, kdo usedne do ministerských křesel a totéž právo mají i občané, reagovala Miloslava Vostrá na slova Martina Netolického

13. 5. 2018

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) odmítl, aby komunisté mohli nějak zasahovat do nominací ČSSD do případné vlády. „Není asi standardní, aby strana, která stojí mimo tu dohodu, lustrovala členy vlády, kteří nesou vládní zodpovědnost,“ řekl v neděli 13. května v Partii na Primě. Základem pro toleranci vlády ze strany KSČM podle něj musí být program. 

Na jeho slova reagovala poslankyně KSČM za Středočeský kraj Miloslava Vostrá: "Žádný strom neroste do nebe. Nejmladší hejtman ČSSD Martin Netolický svou ambiciózností předčí mnohé politiky. Mládí však není vždy zárukou správného úsudku. Striktní a poněkud neopodstatněné postoje vůči KSČM jsou neakceptovatelné. Všichni poslanci mají právo vědět, kdo usedne do ministerských křesel a totéž právo mají i občané. Navíc by se měl hejtman Netolický naučit jednoduché počty či zajistit podporu vládě, a to skutečně nebude jednoduché. KSČM prosazuje a bude prosazovat zájmy občanů, ať se to líbí či nelíbí mladému pardubickému hejtmanovi."

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM