Vyjádření ostatních představitelů KSČM k volbě nového vedení hnutí STAN

14. 4. 2019

Předsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se stal poslanec a kolínský starosta Vít Rakušan. Hlas mu na sobotním sněmu hnutí dalo 93,9 procenta delegátů. Rakušan byl jediným kandidátem na předsedu, nahrazuje ve funkci Petra Gazdíka.

  • Vyjádření představitelů KSČM k nově zvolenému předsedovi:

Andrej Bóna, kandidát do Evropského parlamentu za KSČM - Česká levice spoleečně!: Starostové a nezavisli se rozhodli udělat krok novým směrem. Nezbývá než doufat, že to je krok vstříc k politice, která bude opravdu směřovat ke zlepšení života občanů a větší prosperitě obcí. O tom ale, bohužel, nesvědčí snaha o vyvolávání nenávisti, nesnášenlivosti a sváru ve společnosti, kterou hned nový předseda STANu osvědčil. Tak jen doufejme, že nakonec neskončíme pod stanem všichni.

Jaromír Kohlíček, kandidát do Evropského parlamentu za KSČM - Česká levice spoleečně!: Tak máme za sebou sněmování jednoho z významných subjektů české politické scény. Pan Gazík abdikoval na místo předsedy mocného seskupení STAN a zároveň s funkcí předal novému předsedovi stan. Protože za mnohými slovy, která na sněmování zazněla, poněkud zmizely některé otázky programového zaměření, nezbývá pozorovateli, než hledat v jinotajích. Jak známo, vláda uvažuje o možném řešení nedostatku bytů, dotace pro výstavbu komunálních bytů, podpora bytového družstevnictví…To pánové ze STAN již nenápadně své řešení veřejnosti naznačili: stan. Inu - je vidět, že jsou to opravdu významné postavy naší politické scény. Jen tak dál. Již se těším na další jinotaje. A naši občané? Doufám, že jasnou programovou linii STAN zhodnotí rovněž.

E. Pernica: Máme tu jaro a s ním pár překvapení. Dále pokračuje dvojí kvalita potravin, opět se objevilo kuřecí maso z Polska se salmonelou, máme nehorázně drahé byty, brambory jsou drahou lahůdkou. Chybí nám smysl pro humor? To snad ne. Vít Rakušan, nový předseda STAN, dostal jako dárek k nové funkci stan. Jen doufám, že pod ním, díky stavu své peněženky, neskončí mnozí občané. O ty se STAN příliš nestará.

 

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM