Zachariaš: Ideální by bylo, kdyby roušky dostali důchodci už v březnu. Lepší pozdě, než-li později

30. 9. 2020

Kolem důchodců bylo v posledních dnech poměrně rušno. Vláda jim rozeslala roušky, vášnivá debata je také o tzv. rouškovném. Tedy přesněji o příspěvku 5000 korun pro všechny důchodce. Vládní návrh je nyní ve Sněmovně, bude posuzovat ho má sociální výbor a poslanci už avizovali, že k němu budou mít pozměňovací návrhy.

Předvolební debaty Blesk Zpráv jdou do finále. Jen několik dní před výběrem nových krajských zastupitelů dorazili do studia Blesk Zpráv zástupci osmi stran a hnutí, které mají podle průzkumu agentury Phoenix Research ve všech krajích a také na základě redakčního propočtu největší šanci na úspěch. Téma důchodů a sociálních služeb s moderátorem Jakubem Veinlichem bylo výbušné, zazněla řada sporů o dostatek roušek v Česku, ale i o situaci seniorů nebo v sociálních službách.

Jednotní v názorech na tyto kroky vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) nejsou ani samotní senioři. Podle Oldřicha Čepelky z Hodkovic nad Mohelkou, který je v sám v důchodovém věku si balíčkem pěti roušek a jednoho respirátoru vláda chce před pátečními a sobotními volbami koupit příznivce. „Slušní senioři si řeknou, no tohle už mě uráží, je nedůstojné, aby si mě někdo kupoval rouškou,“ řekl Blesk Zprávám. Vláda podle něj seniory zahnala domů a vystrašila. „Aby je pak mohla zachránit,“ míní.

„Já bych to takhle neviděl. Já osobně ani KSČM nemá problém s tím zasláním toho balíčku těch roušek,“ reagoval odmítavě kandidát KSČM v Jihomoravském kraji Filip Zachariáš. Uznal však, že ideální by bylo kdyby roušky dostali důchodci už v březnu. „Lepší pozdě, než-li později,“ dodal.

Více na stránkách Blesku https://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-do-zastupitelstev-kraju/656779/v...

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
Blesk.cz