Komentáře

24. 9. 2021

Pan premiér v rámci své kandidatury v našem Ústeckém kraji použije snad všechny možné metody, jak zapůsobit na voliče.

22. 9. 2021

Volební kampaň přináší někdy vážně jindy úsměvné setkání. Při diskusi mne zastavil jeden kamarád a povídá: »Člověče, mám teď potíže se spaním. Ne a ne zabrat.

22. 9. 2021

Nesleduji tak podrobně soud v Paříži s těmi, kteří v listopadu roku 2015 zavraždili či napomohli zavraždit 130 nevinných obětí. Bylo to tehdy ve jménu tzv. Islámského státu.

22. 9. 2021

Čeští a slovenští komunisté a vlastenci si 20. září připomněli výročí úmrtí národního hrdiny, generála Ludvíka Svobody, někdejšího ministra národní obrany a prezidenta ČSSR.

13. 9. 2021

Dlouhodobě poukazujeme na to, jak žalostný je český důchodový systém, který schytal od střídajících se vlád v uplynulých volebních obdobích tolik podpásovek a dočkal se jen planých slibů.

18. 8. 2021

Svoboda je opravdu krásná věc. Zpívá se o ní v mnoha písních. Když však denně slýcháte ono slovo v televizi, především té veřejnoprávní, a to v různých politických souvislostech, najednou vám zhořkne v ústech.

18. 8. 2021

Pirátský evergreen stvořený společně hnutím Starostové a nezávislí (tzv. STAN) o rušení lokálních tratí ve Středočeském kraji mi připadá jako hodně opotřebovaný starý kolovrátek. Chápu, že vůdčí osoby STAN nikdy žádnou železniční trať nepotřebovaly.

17. 8. 2021

Americký politolog, který je nejvíce znám svou teorií o konci dějin (ta tvrdila, že zvítězila liberální demokracie s volným trhem a bude následně vládnout po celém světě) z doby krátce po pádu východního bloku – Francis Fukuyama – přišel s novou teori

3. 8. 2021

Jak dopadl Ivan Bartoš ve své »spanilé jízdě« do Evropy, jsme se zatím nedozvěděli. Nedivil bych se, kdyby nebyla naplněna jeho očekávání.

31. 7. 2021

Lidovec Daniel Herman ověnčený dalším metálem na své hrudi, tentokrát z rukou nejvyšších představitelů spolku Sudetoněmeckého landsmanšaftu, pokračuje ve svých protičeských aktivitách.

31. 7. 2021

Srpnem má skončit dvacet let expanze a dočasného pobytu okupačních vojsk Spojených států v Afghánistánu. S jejich odchodem končí i intervence pomocných sborů NATO včetně Armády České republiky.

31. 7. 2021

V minulém století máme za sebou tři světové války. První, druhou a »studenou«. Ty první dvě za sebou zanechaly miliony mrtvých a zničené země, ta poslední se obešla bez oněch milionů, ale byla neméně zlá, způsobila zbytečné ztráty a ohrozila existenci národů.

29. 7. 2021

Tak se zase blíží volby a všichni slibují, jak i věčná popelka, tedy kultura, bude pod jejich péčí rozkvétat a stane se snad i princeznou.  Že i po covidové pandemii, co uštědřila kultuře pořádnou ránu, která dala zabrat i řadě celebrit v hlavním proudu a vystavila smrtící K

29. 7. 2021

Civilizace, která dnes obývá planetu Zemi, lační po čím dál větším množství elektrické energie.

29. 7. 2021

Zaujal mne nedávno zveřejněný výborný rozhovor v Haló novinách s názvem USA mají Ukrajinu pod kontrolou. Přiznám se, že okamžitě po zhlédnutí jeho titulku jsem si sám pro sebe dodal: STEJNĚ JAKO NÁS! Na rozdíl od Ukrajiny ale podstatně delší dobu!

26. 7. 2021

Máme zde léto a prázdniny. V časech předcovidových to býval čas, kdy lidé jezdili na rekreace, mohli si odpočinout a věnovat se svým dětem. Ty si užívaly dvouměsíční čas dovádění po desetiměsíční práci ve školách.

26. 7. 2021

Mikuláš Kroupa by rád napravil, co nezvládl jeho otec, signatář Charty 77 Daniel Kroupa po převratu.

26. 7. 2021

Když Hitler bleskově rozdrtil Francii, nechal ji podepsat kapitulaci na stejném místě, ve stejném vlakovém vagonu, ve kterém se Německo sklonilo před vítězi první světové války. Ne, nechci se věnovat památečným místům Compiègne, není ani výročí 22. června 1940 nebo 11.

16. 7. 2021

Ten nejprimitivnější antikomunismus se pokusil v rámci probíhající předvolební kampaně vytáhnout předseda lidové strany a jeden z vůdců koalice Spolu Marian Jurečka.

16. 7. 2021

Česká televize byla radostí téměř bez sebe, když mohla oznámit, že na Kubě jsou demonstrace. Prý první po několika desítkách let. Ukázala nám i několik mladíků, kteří rozparádění se pustili i do vlády.

16. 7. 2021

Zdálo se, že u nás začíná převládat přece jen rozum a havlovské »hony na čarodějnice« jsou minulostí. Někteří, kteří se bojí o své znovuzvolení do Sněmovny, nasadili však opět do boje »karty antikomunismu« a pod heslem tzv.

8. 7. 2021

Lidovci se v předvolebním boji za další vládní angažmá skutečně neštítí již ničeho, přičemž poslanec Marian Jurečka, dříve zcela neviditelný a neschopný ministr zemědělství v Sobotkově vládě, předvolebně „září“ v jejich čele.

8. 7. 2021

Co Komunistická strana Čech a Moravy předpokládala a před čím od počátku bezdůkazní »vrbětické« hysterie varovala, se stalo bolestnou skutečností.

7. 7. 2021

Po mnohaletém vyšetřování výbuchu ve Vrběticích s novými informacemi v této kauze zpravodajských her přichází šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek.

7. 7. 2021

Ale co je to málo? Pro každého asi něco jiného… Mně stačilo to málo níže popsané. Rozvolnění vládního opatření kolem té koronákazy, která postihla snad celý svět. Tedy i náš Hroznětín.

Stránky