Komentáře

16. 1. 2019

Při rozvodu je dobré, když se oba partneři dohodnou. Lisabonská smlouva takovou dohodu předpokládá. V případě Velké Británie znamená tzv. tvrdý Brexit pouze dvě záležitosti: 1. obchod se bude řídit podmínkami danými WTO a za 2.

16. 1. 2019

K životu na venkově dlouhá léta patřily tři věci - obchůdek, hospoda a místní fotbalový klub. Fotbalové hřiště s aktivním klubem poskytuje prostor pro rozvoj dětí a mládeže, setkávání nad pivem a budování zdravého lokálního patriotismu.

15. 1. 2019

V dobách raného středověku zpravidla měl veškeré pravomoci v rukou jediný vládce, později byl vázán určitou skupinou obyvatel, nejvyšší šlechtou.

15. 1. 2019

Pomalu se rozbíhá rok, ve kterém budeme v květnu spolurozhodovat o složení Evropského parlamentu. Kandidáti KSČM budou především hájit zájmy našich občanů i České republiky.

13. 1. 2019

V dnešní době je vidět významnou snahu po zpochybnění některých základních pravd. Na internetu se šíří lavinovitě nejen zajímavé a pravdivé informace, ale i vyložené bludy.

12. 1. 2019

Klasická ukázka rétoriky ve prospěch korporací a řetězců – Češi mají 6. nejlevnější potraviny v Evropě, ale stejně si stěžují, že jsou moc drahé. Tvrdí, že chtějí hlavně kvalitu, ale odmítají si připlatit. Obchody se kvůli tomu musí pohybovat na hraně výdělečnosti.

8. 1. 2019

Nejen naše vlast, ale znovu celá Evropa čelí, žel, další obří bezpečnostní hrozbě. Turecko se vrací na Balkán. Namísto vědeckých teorií různá náboženství, včetně Islámu, zapouští na našem kontinentě stále hlubší kořeny.

8. 1. 2019

Před devíti lety se prezident Ukrajiny Viktor Juščenko, na závěr svého nepříliš úspěšného mandátu, alespoň částečně “proslavil”.

8. 1. 2019

Ve světě existuje řada míst, která by člověku neměla uniknout. Některá z nich označíme jako nádherná (zelenající se pastviny Alp nebo malebná mořská pobřeží), některá jako pozoruhodná (Benátky s jejich karnevaly) a jiná jsou prostě a dobře divná.

7. 1. 2019

Máme před sebou další ekonomickou krizi, která bude citelná pro nás pro všechny. Žel, někteří ekonomové a politici si to stále nepřipouští. Je nutné se připravit na nejhorší a ochránit především občany naší země.

7. 1. 2019

Píše se rok 2019. Rok, jak všichni doufáme, pozitivních změn. Současně i rok voleb do Evropského parlamentu. Každý z nás může svým dílem přispět k naplnění cílů, které mají pomoci řešit situaci zemí sdružených pod vlajkou Evropské unie.

4. 1. 2019

Neuteklo tolik času od té doby, kdy si Hospodářská komora stěžovala na nedostatek až 300 000 učňů na trhu práce.

4. 1. 2019

Komentátor Martin Fendrych diskutuje o problému, který nás trápí naprosto všechny. Jeho pohled se však zcela odlišuje od pohledu představitelů KSČM i jiných politických stran, ale především od reality, kterou dnes a denně prožívají řidiči na dálnici D1.

4. 1. 2019

Moje babička bydlela na malém městě, ale za domem měla malou zahrádku a výběh pro slepičky. Nosila jim krmení, vodu a laskominy – trochu čerstvě srpem nasekané trávy, pár hlemýžďů či jiné lahůdky. Na vesnici se tehdy vajíčka vozila jen výjimečně.

4. 1. 2019

Vstoupili jsme do roku, v jehož závěru si budeme připomínat 30 let od majetkového převratu znamenajícího obnovu kapitalistických poměrů v zemi. Období představující historicky krátký časový úsek, které ale zásadním způsobem změnilo život minimálně jedné generace.

4. 1. 2019

Leden před 30 lety. Mrazivé počasí, že by psa nevyhnal. Společnost je v kvasu. Nakupilo se tolik neřešených problémů a to nemluvím o mezinárodních vztazích. V polovině měsíce začnou demonstrace u příležitosti výročí sebeupálení studenta Jana Palacha v roce 1969.

3. 1. 2019

I tak by se dala označit zasedání Zastupitelstva města Blansko. Komunální volby v Blansku vyhrála ODS, která si ihned po volbách plácla s KDU – ČSL, ČSSD a Volbou pro Blansko.

3. 1. 2019

Léky mohou zachránit život, prodlužovat ho a zlepšovat jeho kvalitu. Mohou ale také přinést i utrpení a neprospěch. Zejména tehdy, kdy je nevhodně kombinujeme, nesprávně užíváme, nebo dokonce nadužíváme.

1. 1. 2019

Tento matoucí výraz se vyskytuje v souvislosti se zemědělstvím v České republice již delší dobu. Nemá nic společného s bionaftou, případně s barvou nafty, zato jde o důležitou část tzv. povolené podpory zemědělcům v rámci EU.

31. 12. 2018

Logaritmické pravítko je věc, kterou pře 40 lety měl každý pořádný technik. Dnes už o ní vědí jen starší a pokročilí. Když jsem ve věku 16 let dostal od rodičů pěkné logaritmické pravítko, udělalo mi to obrovskou radost. Počítání s ním – to byl znak dospělosti.

31. 12. 2018

Je teplý letní večer. V parku okolo lavičky postává skupinka mladých odněkud z Queens, sedmnáctiletý John Smith má pocit, že se na něj mladší Peter Black kouká divně. Okřikne ho a po krátké roztržce John vytáhne zbraň a patnáctiletého Petera zastřelí.

27. 12. 2018

Čínský telefon – hit, který díky publicitě zná dnes téměř každý. Ti odvážní agenty zřejmě odstranili a telefon chválí. Doufejme, že nedojde k hromadným krádežím v rámci špionů jiných mocností.

25. 12. 2018

Tak nám zase jednou něco nejde.  A je to několik věcí najednou. A všechny ve zdravotnictví. Po letech, kdy se o tuberkulóze psalo v minulém čase, máme opět poměrně rychle vzrůstající počet případů. Vnoučata přišla ze školky – máme vši.

25. 12. 2018

S tímto progresivním heslem vyrazila, před více než rokem, do boje o nejvyšší politická patra, Česká pirátská strana.

23. 12. 2018

Jezdím autem poměrně často a mám většinou z cesty radost. Některé trasy znám velmi dobře, jiné si ozvláštňuji různými inovacemi. Zvlášť rád jezdím venkovskýmí silničkami od Teplé k Broumovu. Trasu dálnice D1 moc rád nemám.

Stránky