Komentáře

24. 5. 2018

Jablka bývala běžným ovocem, dnes se však stávají pro mnohé rodiny nedostupná. Průměrné ceny jablek dosahují 40 Kč za kilogram, výjimkou však nejsou i ceny mnohem vyšší, mnohde až 60 Kč za kilogram. Odborníci dokládají meziroční zdražení až o 29 %.

23. 5. 2018

Předseda ODS Petr Fiala se snažil na jednání Sněmovny prosadit nový bod, ve kterém se měly řešit výroky pana prezidenta Miloše Zemana o tom, že se v Česku skladoval a vyráběl novičok. Sněmovna pak podle něj měla přijmout usnesení o tom, že se v Česku nervový plyn nevyráběl ani neskladoval.

22. 5. 2018

ODS je stranou „tolerantní a moudrou“, nejen modrou. Vládnoucí ODS se v minulých letech o občany a stát postarala tak, že náprava bude trvat dlouhé roky.

22. 5. 2018

Povyk, rozčarování a hysterii vyvolala média poté, co KSČM zveřejnila ultimativní požadavek, že nepodpoří menšinovou vládu Hnutí ANO a ČSSD, pokud vládní program bude obsahovat alianční závazek navyšování počtu našich vojáků v zahraničních misích. 

22. 5. 2018

Proběhnuvší první kolo doplňovacích voleb do Senátu ve volebním obvodě Zlín dává tušit, že je s naší demokracií něco v nepořádku.

21. 5. 2018

Člověku to nedá a přemýšlí o problémech, které v poslední době narůstají. Nové objevy a výzkumy posunují oblast zdravotnictví dopředu.

18. 5. 2018

Inspekce bezpečnostních sborů budila v posledních týdnech pozornost hlavně kvůli sporu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) s jejím ředitelem Michalem Murínem.

16. 5. 2018

Že prý 9. května 1945 nacisté neměli důvod bojovat, a tedy i vraždit, je lež. Před několika dny jsem se zúčastnila pravidelné pietní vzpomínky v obci Lejčkov na Táborsku, kde v odpoledních hodinách právě 9.

16. 5. 2018

Na čí hlavu padnou ti mrtví z hranice Pásma Gazy a Státu Izrael?

Filip Zachariaš
16. 5. 2018

Stejně jako každý rok jsem si v rámci Českého dne proti rakovině koupil žlutý kvítek, tentokrát s fialovou stuhou symbolizující rakovinu tlustého střeva a konečníku.

16. 5. 2018

Jaro pomalu ale jistě předává svou vládu létu. Jak se však bude chovat vláda v demisi a zda-li nám připraví další horké chvíle uvidíme. Ani ČSSD nezahálí.

14. 5. 2018

I tak by se dalo hodnotit vystupování hejtmana Pardubického kraje. Nejmladší a ,,nejchytřejší“ hejtman si vůbec nezadá kdysi se stejně ambiciózním Haškem. Pýcha holt předchází pád.

10. 5. 2018

V minulém roce lidé rozhodli v parlamentních volbách o počtu procent pro jednotlivé strany a politická hnutí. Dnes máme květen a ustavení vlády s důvěrou se snad chýlí ke konci. Kompromisy k politice patří, stejně jako k běžnému životu.

7. 5. 2018

Se stále větším znepokojením sleduji vývoj v Evropě. Pro mě tradiční hodnoty jako je vlastenectví, národní hrdost, ale třeba i rodina, přátelství, schopnost komunikovat a naslouchat se vytrácejí. Jsou nahrazovány něčím sebedestrukčním.

2. 5. 2018

V sobotu 21. dubna se v Nymburce uskutečnil mimořádný X. sjezd Komunistické strany Čech a Moravy. Staronovým předsedou strany se stal Vojtěch Filip, post prvního místopředsedy pak obhájil Petr Šimůnek, místopředsedy se stali Kateřina Konečná, Stanislav Grospič a Václav Ort.

2. 5. 2018

Démonizace bývala parádním klackem. Vynesla k moci i naprosté pitomce. Teď je berličkou politických »lúzrů«. Slouží silám, jež si to nezaslouží ani náhodou.

30. 4. 2018

Satelitní údaje ukazují, že umělé osvětlení způsobuje stále větší rozjasnění naší planety v nočních hodinách.

30. 4. 2018

Vláda na svém jednání začátkem dubna t.r. projednávala mimo jiné zprávu ministra průmyslu a obchodu k situaci v oblasti ingerence ČR u superstrategických surovin. Úkol byl uložen ministru průmyslu a obchodu v souvislosti s jednáním Vlády ČR v červnu r.

26. 4. 2018

Neomezená důvěra je občas na škodu. Je to na pováženou, co se vše se může objevit v éteru. Jenže ne vše je pravda. Jsme často náchylní věřit informacím, které jsou zcela nepodložené. Dá se takovými sděleními zcela zničit i obraz člověka.

26. 4. 2018

O víkendu proběhla v Berlíně »porada« asi 150 členů německé strany Levice (Die Linke) z celé Spolkové republiky. Jejich společnou platformou je nespokojenost s vedením frakce Levice ve Spolkovém sněmu, tedy se Sahrou Wagenknechtovou a Dietmarem Bartschem.

24. 4. 2018

Jaro je letos neobvykle teplé a celá země doslova rozkvetla. Lidé se jeden na druhého tváří příjemněji. Máme před sebou dny, které pro nás mnoho znamenají. Čekají nás oslavy Prvního máje.

24. 4. 2018

Od řečí je k činům mnohdy daleko a stejně daleko může být od schváleného úkolu k realizaci. A to i v oblasti kultury. Ještě si pamatuji, jak se kriticky projednávalo naplňování Státní kulturní politiky pro léta 2009 – 2013.

23. 4. 2018

Skončila doba sjezdová. Sjezd KSČM zvolil přední představitele strany, které teď čeká spousta práce. Nejen oni však vytváří obraz strany. Svůj neodmyslitelný podíl na něm máme všichni členové. Strana není pouze značka.

20. 4. 2018

Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny se v říjnu loňského roku stalo hnutí ANO. A naším úkolem je prosadit co nejvíce bodů z politického programu KSČM, který má na zřeteli zlepšení situace občanů i České republiky

20. 4. 2018

V médiích jsem zaznamenal zprávu, že mladým lidem moc nevoní Evropská unie. Dle zveřejněných výsledků sociologického šetření by pro setrvání v EU hlasovalo »jen« 44 procent mladých lidí do 34 let. Ostatní dotázaní nevědí, jak by hlasovali.

Stránky