Komentáře

18. 7. 2018

Česká republika má konečně vládu s důvěrou. Za jakou cenu? To se ptá mnoho lidí.  Sněmovní jednání  před hlasováním o důvěře vládě byla jedna velká tragikomedie.

17. 7. 2018

Na internetu mě zaujal jeden článek, který říkal, že si studenti gymnázia z Hradce Králové zkusili žít čtyři dny jako v roce 1982. Tedy v době, kdy jsem se narodil. Po přečtení článku jsem zjistil, že se jednalo o nový typ výuky dějepisu, a to ve formě retro prožitku.

12. 7. 2018

Změna klimatu postihla i naši republiku. Vysoké teploty a málo srážek působí vrásky na čele mnoha lidem. Zásoby vody jsou v některých částech republiky minimální. Bohužel se to týká i spodních vod.

11. 7. 2018

Lidé řeší spoustu běžných problémů. Některé dokáží vyřešit sami, u jiných je třeba, aby pomohli ti, kteří ve svých kampaních pomoc slibovali. Možná si řeknete, že slibům u nás již dávno nevěříme.

30. 6. 2018

Tuto otázku pokládám především našim rádoby demokratům, kteří rozdávají moudra, kudy chodí. Zhrzenost z toho, že už nemohou být oni a jejich partaje »u lizu«, jim čiší z očí jako pověstná sláma, která čouhá z bot.

30. 6. 2018

Den, dlouho očekávaný dětmi, žáky, studenty, učni, ale i jejich učiteli je tady. Konec června, vytoužený čas prázdnin a zaslouženého odpočinku. Děti vyrazí na tábor, k babičce, s rodiči na dovolenou (pokud na to mají), studenti pod stan, na vodu, do hor, další třeba na brigádu.

Josef Skála
30. 6. 2018

Ta slova užil americký portál Reprieve U. S. V dokumentaci na téma věznice Guantánamo. Leží na kubánském území. Jenže na vojenské základně USA, která je okupuje „právem silnějšího“.

29. 6. 2018

Zemřela soudružka Hana Kráčmarová. Rovných osmdesát oslavila před pár dny. Už ale na pražské onkologické klinice. I jménem spousty dalších jsme ji tam přepadli s kyticí s Víťou Pázlerem. Statečně nesla i drastickou léčbu.

27. 6. 2018

Fenoménem posledních skoro 10 let v České republice je vznik sdružení spojených s aktivitami, které provádějí intenzivní nátlak nebo chcete-li lobbing na politiky k prosazení svých cílů.

27. 6. 2018

Obtížně klopýtá druhá, tentokrát koaliční vláda Andreje Babiše k hlasování o vyslovení důvěry ve sněmovně. O to, zda ji získá, budou spolurozhodovat i komunisté.

26. 6. 2018

Dne 26. 6. 2018 proběhlo 19. zasedání Zastupitelstva města Blansko.

26. 6. 2018

V posledních dvou desetiletí nového tisíciletí markantním způsobem narostl počet neziskových organizací. Někdy se jedná o prospěšné organizace, které například pomáhají při živelních pohromách nebo třeba seniorům.

26. 6. 2018

Po šesti letech slibů a nekonečného čekání se nedávno pro pacienty a zdravotníky na Náchodsku lehce zablýsklo na lepší časy.

25. 6. 2018

Formování druhé Babišovy vlády se pomalu blíží ke konci. Legitimní vládu již potřebujeme jako sůl!

22. 6. 2018

Jako zastupitel na Praze 8 sleduji společenské dění. Zaujala mě - dle mého soudu - jedna bizarnost české společnosti. Jedná se o výši dávek státní sociální podpory versus výše minimální mzdy. Proč tyto dvě věci vnímám jako rozpor? Uvedu několik skutečností.

19. 6. 2018

KSČM hovoří o tom, že bude také usilovat o to, aby se místa v kontrolních a dozorčích orgánech státních podniků rozdělovala na základě poměrného zastoupení ve Sněmovně.

19. 6. 2018

Dnešní moderní technika nám umožňuje mapovat vzdálenou i bližší historii, dění v naší republice. 7. 10. 2010 napsal denik.cz: „Miroslav Poche z ČSSD rezignuje na své funkce“.

18. 6. 2018

Každý z lidí, natož z politiků, je odpovědný za své jednání. Předseda Hamáček zřejmě trpí „účelovou“ hluchotou, co nechce, neslyší. Má však velké sebevědomí, které jej žene obvinit partnera při jednání ze lži.

15. 6. 2018

Na setkání lídrů českého stavebnictví 2018 jsem si vyslechl projev nově jmenovaného premiéra Andreje Babiše, který se nesl v duchu: chceme, chceme, chceme…máme jasné představy …všechno. Chybějí pracovníci?

13. 6. 2018

Tak už se nám zase plní náměstí. Lidé na nich křičí, pískají, rozbalují rozličné transparenty, a jejich protesty jsou namířeny proti dvěma mužům: Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi.

13. 6. 2018

Každý člověk je osobnost, která zodpovídá sama za sebe. Může mít různé názory, postoje, které může libovolně vyjadřovat. Doba se mění a přináší obdivuhodné trendy. Jedním z nich je i to, že prý ,,každý někomu patří“.

12. 6. 2018

Při páteční večerní bouřce spojené se silným větrem došlo na Králově Háji v ulici Ječná opakovaně ke sražení mohutné větve z již stařičkého dubu letního.

12. 6. 2018

Na čtvrtek byla svolána mimořádná schůze Poslanecké sněmovny PČR s programem podpory bydlení ze strany ministerstva práce a sociálních věcí. Není divu. Téma dostupného bydlení může být šlágrem letošních podzimních voleb.

8. 6. 2018

Média opět uvedla bombastickou hodnotu výše průměrné minimální, která překročila hranici 30 000 korun. Samozřejmě to není prvoplánové. Tato částka má lidem sdělovat, jak se mají dobře. Jenže! Jsou zde tři základní problémy.

6. 6. 2018

Čeští ústavní činitelé a politici by ke svému rozhodování v závažných otázkách národní bezpečnosti a oprávněných zájmů českých občanů měli zjišťovat a požadovat nesporná fakta a důkazy. A měli by jednat poctivě.

Stránky