Komentáře

24. 7. 2017

S blížícími se volbami se opět začínají vzdouvat vlny tradiční antikomunistické hysterie a ideologického šílenství.

24. 7. 2017

Ministr zemědělství si nechal vypracovat analýzu potravin z dovozu, aby zjistil, co už my všichni dávno víme. Potraviny, které našim občanům prodávají zahraniční obchodní řetězce, mají horší kvalitu než v jiných evropských zemích (například v Německu).

24. 7. 2017

Jsme nuceni potýkat se po celé republice se zvlášť nebezpečným fenoménem, a to kriminalitou dětí. Ta se v posledních dnech velmi nebezpečně rozšířila v Mostě. Obecně je známo, že od 90. let se ztrojnásobila kriminalita mladistvých.

21. 7. 2017

Ekonomika šlape, všude se o tom mluví, shánějí se zaměstnanci, zejména řidiči, operátoři, prodavačky, pokladní. Stát rozdává peníze na různé více či měně potřebné projekty, ministerstva dávají největší odměny v historii. Prostě paráda.

21. 7. 2017

Zásluhy této vzácné ženy, jak v době předválečné, tak i válečné, nás zavazují k tomu, aby její jméno nebylo zapomenuto. Jako novinářka a protifašistická bojovnice dokázala vždy pomáhat lidem.

20. 7. 2017

Kontroverzní změny v soudnictví, které v Polsku v těchto dnech prosazuje vláda strany Právo a spravedlnost, nemají obdoby.

20. 7. 2017

STAN v čele s Gazdíkem jsou rozčarováni neseriózností lidovců. Kdyby se však Gazdík podíval do minulosti této katolické strany, lehce by zjistil, že takovéto chování je pro ně standardní. Dalo by se říct, kam vítr, tam plášť.

20. 7. 2017

Český statistický úřad vydal první prognózy letošní sklizně. Pšenice ozimé se sklidí o 13, 2 % méně než minulý rok. U řepky se dá předpokládat sklizeň o 7, 7 % nižší nežli v roce 2016.

19. 7. 2017

Nedostatek podzemních zásob vod, vyschlá pole, chybějící déšť, to vše trápí naši republiku. V nedávných dnech se k tomu přidal africký mor, který napadá divoká prasata. Zlínský kraj touto nákazou trpí nejvíce.

19. 7. 2017

Dnes, více než kdy jindy, se nabízí otázka dohledu státu nad jeho občany a nové formulace Velkého bratra. Na každém místě jsou umístěny kamery, které monitorují náš pohyb. Ochotně tomu přikyvujeme, protože to prý zvyšuje naši bezpečnost.

19. 7. 2017

Tak jako se ohýbá mladý proutek ve větru, působí lidovci v naší republice. Sice nejsou již tak mladí a jejich historie je dlouhá, ale stačí málo a svoje rozhodování směřují na jakoukoliv stranu.

18. 7. 2017

Sociální vyloučení se stává v ČR stále závažnějším problémem. Jako velmi závažný problém se jeví ta skutečnost, že se lidská chudoba stává v České republice velmi žádaným předmětem obchodování.

17. 7. 2017

Nejen prázdniny, ale i volný čas v rámci školního roku se dají využít různě. Děti jsou často ochotny podlehnout vlivu party či jednomu silnému jedinci a nápady, které nejsou zrovna dobré, bez uvážení realizovat.

17. 7. 2017

Život je změna, jen si nejsem jist, zda vždy vede k lepšímu. KDU-ČSL se spojila se STAN a najednou lidovci zvláště na Moravě prozřeli a proti tomuto svazku vehementně protestují.

14. 7. 2017

Když si vybavím vládnutí Kalouskovy strany TOP 09, tak si říkám, že těžko bych mohla hledat stranu s tak negativním dopadem na naši republiku. Ale zjevně existuje ještě horší varianta, a to je TOP 09 spojená se stranou Martina Bursíka LES.

13. 7. 2017

Poslední summit G-20 vyslal jasnou zprávu. Zní přesně opačně, než jak ji přežvykuje presstituce. Vytvářet zdání, že elity procitly ze svého letitého stihomamu, je legrační. Za vrchol lidských práv mají ta, co si nárokuje mamon.

13. 7. 2017

Průzkum, který zkoumal kvalitu nabízených potravin v ČR ve srovnání s našimi sousedy, přinesl výsledky, jež mnozí z nás předpovídali. Kvalita potravin je horší a za menší množství platíme více peněz.

Josef Skála. místopředseda ÚV KSČM
13. 7. 2017

tvrdé jádro proti sobě skrytě financuje pro všechny případy sám – co kdyby protivník byl laxní, či v platební neschopnosti?

11. 7. 2017

Na každém šprochu pravdy trochu. To, co se mezi lidmi šíří, má většinou reálný základ.

11. 7. 2017

Do voleb zbývá již málo času. I ten patrně bude bohužel zcela promarněn. Vládní koalice není schopna fungovat už jinak než ve vzájemném souboji a politických kampaních.

11. 7. 2017

Tradice poutí se u nás zachovala dodnes. Kolotoče, střelnice i super moderní atrakce, to vše je pro děti, mládež, ale i dospělé velkým lákadlem.

10. 7. 2017

Sny jsou sny, ale většinou se od reálného světa liší. Sny má každý z nás od útlého věku. Jsou o hračkách, pěkných dnech s mámou a tátou a jak dospíváme, mění se i naše touhy.

10. 7. 2017

Letošní úroda nebude pro zemědělce příliš dobrá. Počasím způsobené škody jsou horentní. Předběžné odhady škod, které způsobilo poslední krupobití zemědělcům, jsou více než půl miliardy korun. Škody zaznamenali i sadaři.

10. 7. 2017

Začaly prázdniny, období, na které se děti těší celý rok. Dalo by se říct, že je to ideální doba her a nápadů, ty ale mnohdy balancují na hraně nebezpečí a ohrožení jejich životů. Nikdo z nás rodičů nemůže stát za zády svého potomka po celý den.

Stránky