Komentáře

24. 3. 2018

Ve vyjednávání pokračujeme a až na výjimky, které jsme předpokládali, například v oblasti bezpečnosti či zahraniční politiky, KSČM našla společně s hnutím ANO dostatečnou programovou shodu a mohu tedy konstatovat, že jsme připraveni dál jednat s cílem co nejdříve dojít k tomu, aby naše země

22. 3. 2018

Zpřísnění zákona na ochranu zvířat V oblasti zákona, vztahujícího se k chovatelství, je připravován návrh na jeho zpřísnění. Jak vše v konečné fázi dopadne, uvidíme. V poslední době vyšly najevo případy o surovém zacházení se zvířaty.

22. 3. 2018

Když se kdokoliv z nás rozhodne, že si pořídí domácího mazlíčka, ať už se jedná o zakrslého králíčka, morče, kočku nebo psa, většinou neví, kam se při jeho koupi obrátit.

22. 3. 2018

ČSSD i Hnutí ANO předvádějí v posledních dnech dokonalou hru na ztrátu paměti většiny voličů. Připomínám, že zákon o zrušení karenční lhůty předložila KSČM již v lednu 2015! Poté procházel sněmovní mašinérií pouze přes tzv.

21. 3. 2018

V poslední době se stává tradicí starat se o jiné. Každá záminka je vhodná. Volby v Ruské federaci plní veřejný prostor. Hledání často neexistujících problémů velmi dokonale odvádí pozornost od domácího dění.

21. 3. 2018

Ústa mne svrbí ještě teď. Už od pondělních Událostí, komentářů k výsledkům ruských voleb. Tématem měla být i chemikálie »Novičok«, kterou prý Moskva napadla dezertéra své rozvědky v Británii.

20. 3. 2018

Na zasedání vlády se projednával důležitý dokument, který se dotýká péče o naše zdraví a je tím pádem důležitý pro každého z nás.

20. 3. 2018

Na přetřes opět přichází novela zákona o střetu zájmů. Tvrdší verze onoho zákona byla schválena minulou Poslaneckou sněmovnou a nyní už je ve druhém čtení novela, které napravuje chyby. Opět se tedy naplnilo přísloví: mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.

20. 3. 2018

Druhá polovina druhé dekády 21. století nám stále více ukazuje, že se starý proletariát tak, jak jej znali klasici, naprosto proměnil.

19. 3. 2018

Co vše nás čeká s novou směrnicí EU, zatím nikdo nedokáže zcela specifikovat. Směrnice zpřísňuje stávající a zavádí nová pravidla ochrany osobních údajů. GDPR způsobuje chaos a její obsah je vysvětlován různě.

19. 3. 2018

V moderované diskusi na kanálu ČT24 dne 12. března v pořadu Devadesátka nasadila Česká televize k tématu »Úlohy pro veřejnoprávní média« svého generálního ředitele Petra Dvořáka.

Jaromír Kohlíček
16. 3. 2018

Ústava České republiky ve svém 2. odstavci předpokládá vznik ústavního zákona o referendu. Přes více než deset pokusů se nepodařilo ústavní zákon o referendu v parlamentu ČR přijmout.

16. 3. 2018

Je jisté, že každý má právo se svobodně vyjádřit. Každý má právo něco podpořit nebo s něčím nesouhlasit. Také je na každém, jestli jeho vyjádření je alespoň trochu opřeno o realitu.

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM
15. 3. 2018

Dějiny, „přepisované“ k nepoznání, zcepeněly v imbecilní kýč.  Z každého, kdo si troufl zvednout hlavu, dělají hrdelního zločince. Nad hlavy, které šly pokroku po krku, malují svatozáře. Tu lež jako věž boří i zločin, spáchaný právě před půl stoletím.

15. 3. 2018

Když se zamyslíme nad prognózami, které předvídají dlouhodobé dění v naší republice, je třeba začít urychleně pracovat na naplňování volebního programu KSČM. Dosavadní jednání s hnutím ANO dospěla do finále.

15. 3. 2018

V dějinách národů a států jsou události, které na dlouhou dobu poznamenají jejich vývoj a i po desetiletích vyvolávají velmi silné pocity. 15.

14. 3. 2018

Dublin IV, neboli Mnichov II, jak jej vtipně nazval, jistý známý spisovatel, cestovatel a bloger, se nezadržitelně blíží, a skupina čtyř států, označovaných V4, se stále šprajcuje plánované destabilizující muslimizaci konkurenční Evropy, ve prospěch Velkého bratra za oceánem, kter&yac

14. 3. 2018

Čas utíká rychleji, než bychom si přáli. Komunální volby nám klepou na dveře. Chceme nabídnout takový program, který osloví širokou veřejnost. Intenzivně diskutujeme s lidmi o jejich problémech a o tom, co je třeba v nejkratší době změnit.

13. 3. 2018

Agresivita ve společnosti se stupňuje. Některé jevy jsou pro nás alarmující. Jde především o zvyšující se počty přepadávání seniorů i útoky dětských gangů, které napadají své vrstevníky ale i starší občany.

Karel Marx
13. 3. 2018

Marx zemřel právě před 135 lety. Byl to „především revolucionář. Boj byl jeho živlem“, pronesl nad jeho rakví  Engels. Právě Marx dal „proletariátu jako první poznání, za jakých podmínek se může osvobodit.“ Engels je srovnal s objevy Mikuláše Koperníka.

12. 3. 2018

Byl jsem skuteně až “po okraj” pln dojmů. Již na Hradčanském náměstí očekávala nás, poslance a ostatní hosty, již tradiční vítací jednotka rychle reaktivovaných demonstrantů.

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
8. 3. 2018

Tento komentář jsem si nemohl odpustit. Ostatně mě o něj žádají desítky, nebojím se říci dokonce stovky voličů a sympatizantů KSČM, kteří mi poslední dny píší a ptají se mě, jak to vlastně bude s oním „partnerstvím“ hnutí ANO a KSČM.

Jaroslav Kojzar
6. 3. 2018

Nemohu za to, ale to, co se děje nyní na Slovensku, mně silně připomíná jisté doby z minulosti. Co mám oním »děním« na mysli? Vraždu novináře Kuciaka a jeho přítelkyně, a následně téměř jednotné útoky na spolupracovníky premiéra Fica a přímo na něj samotného.

5. 3. 2018

Znovu bojujeme za zdanění církevních restitucí.

5. 3. 2018

V posledních dnech jsme svědky zajímavého úkazu v pro nás velmi citlivé oblasti, konkrétně mám na mysli zdravotnictví.

Stránky