Komentáře

15. 1. 2022

Ani nevíte, jak ráda bych chtěla napsat o nastupující pětikoaliční vládě něco pozitivního. Psát jenom kritiku není moc veselé.  Ale zatím mi, bohužel, nic z kroků této vlády radost nedělá a ani většině občanů.

14. 1. 2022

V těchto dnech sleduje celý svět dění ve středoasijském Kazachstánu.

12. 1. 2022

To se mi snad jenom zdá! Drzost ODS fakt nezná mezí! Fiala, toho času premiérem, prohlásil v souvislosti s programovým prohlášením vlády, že jeho vláda chce moderní ČR, která obstojí v mezinárodní konkurenci a bude patřit mezi nejvyspělejší země světa.

12. 1. 2022

Oni dva si tak nějak zbyli. Kdo? Německá »zelená« ministryně zahraničí Annalena Baerbocková a její český resortní kolega, Pirát Jan Lipavský.

9. 1. 2022

Komentovat dění v jiných státech může být bráno jako vměšování se do jejich záležitostí. Aktuálně vidíme napjatou situaci v Kazachstánu.

5. 1. 2022

Pokud vláda nebude řešit situaci v energetice, může do roku 2025 v ČR nastat nedostatek el. energie. Komu pak dá vláda přednost, domácnostem nebo průmyslu?

Měl by jí ale někdo sdělit, že stát není vozidlo s automatem, ale s manuálem a je potřeba zařadit dvojku, pak trojku a trochu se rozjet.

5. 1. 2022

Snad každý, kdo se zajímá o velké internetové platformy, ví, že jejich moc je v dnešním digitálním světě značná. Tomu však rozhodně neodpovídá míra jejich společenské odpovědnosti.

3. 1. 2022

Musím říci, že jednoznačně odsuzuji mnohé kroky nové vlády Petra Fialy, která si počíná nekoncepčně a chaoticky a v ČR zcela zbytečně zvyšuje sociální napětí.

3. 1. 2022

Rok 2021 se naplnil. Tak, jako si nedávám žádná předsevzetí, tak také nerad dělám drama z bilancování. To neznamemná, že bych si neudělal stručný přehĺed, co se povedlo a co ne, ale abych tzv. plakal nad rozlitým mlékem, v tom nevidím žádný smysl.

29. 12. 2021

Vánoční svátky jsem trávil tradičně a snažil jsem se tedy vyhnout všem obtěžujícím informacím, reklamou počínaje a dezinformacemi konče, žel jsem neměl úplně štěstí. Na druhý svátek vánoční, mne nadzvedl ze židle rozhovor s Tomášem Halíkem na seznamzpravy.cz.

16. 12. 2021

Třicet dva let trvající devastace českého školství se prokazatelně zobrazuje i ve světovém žebříčku vzdělanosti a její kvality.

14. 12. 2021

Minulý týden v rozhovoru Biden–Zelenskyj zazněl slib amerického prezidenta, že Ukrajina se přece jen stane členskou zemí NATO. Šéf Bílého domu se ale členských států nezeptal, může-li něco podobného slíbit, a přesto to slíbil. Co všechno tento jeho slib však znamená?

14. 12. 2021

V pátek prezident Miloš Zeman na návrh Petra Fialy jmenuje novou vládu České republiky. Jde o věšinovou politickou vládu, jejíž konstrukce je výsledkem říjnových voleb, který nevěstil nic dobrého.

10. 12. 2021

Jsou to již více jak dva roky a stále neumíme vyléčit COVID-19. Velkou nadějí jsou monoklonální protilátky, ač ještě nemáme dostačující množství dat, abychom mohli mluvit o zázraku v boji proti covidu.

7. 12. 2021

Nová varianta Covidu-19 už pár dnů zní z reproduktorů našich televizí a rádií. Ví se toho o ní málo. Jedni o ni říkají, že je spása, druzí, že pohroma. Ostatně, na protichůdnost zpráv v rámci pandemie Covid-19 jsme si už tak nějak zvykli.

3. 12. 2021

»Meleme z posledního. Budeme ze všech sil bojovat o vaše životy. Každá aplikace třetí dávky už během týdne člověka ochrání tak, že se neobjevíte v prostorách intenzivní péče a vysoce pravděpodobně ani ne v nemocnici.

29. 11. 2021

Mediální předvánoční show má jiná než ježíškovská témata. Je tu nejen koronavirus, ale i další hrozby z východu.

11. 11. 2021

Teď si možná říkáte, že jsem se pomátla na rozumu. Zvláště Vy, kdo jste viděli mé video shrnující „práci“ Senátu za posledních 25 let. Jak se mi to tedy stalo? Senát v pátek vystavil tzv. žlutou kartu několika směrnicím green dealu.

8. 11. 2021

Moji úvahu odstartovalo shlédnutí jednoho z dílů propagandistického snímku, kde jinde než v České televizi, pod názvem “Modrá krev”, ve kterém se jakási komtesa nahlas zamýšlela nad obludností českých “Večerníčků”.

1. 11. 2021

Tak k nám přišla radostná zpráva. Od ledna se zlevňuje uhlí o 50 %. Ale pozor, prý jen to živočišné, abychom se z toho zdražování nepo....

1. 11. 2021

Politické subjekty nacházející se především na pravé části politického spektra s oblibou akcentují výhody volného trhu a tržní ekonomiky.

20. 10. 2021

Situace kolem hospitalizace prezidenta Zemana se vítězné pravici hodí. Nic jiného si nemohla přát. Přešlapy hradního týmu a velmi vágní vysvětlení jeho nemoci nahrává silám, kterým vždy vadily postoje prezidenta.

19. 10. 2021

Velkou bitvu jsme prohráli. Nebyla poslední. Jen zmátořit se bude nutné rychle. Dodat kus naděje těm, kteří jsou zklamáni a připraveni rezignovat. Jenže rezignace by byla vítězstvím těch druhých.

19. 10. 2021

Podle výsledků letošních voleb si v čele našeho státu voliči přejí zástupce koalic Spolu a PirátiSTAN.

18. 10. 2021

Výsledky parlamentních voleb nám ukázaly, že naši občané opět uvěřili propagandě pravicových stran, které svoji volební rétoriku postavily na kritice všeho, co v naší zemi během posledních let probíhalo, aniž by se postavily čelem k faktu, že většinu lumpáren zavinili

Stránky