J. Nekl: Co můžeme čekat od spojení KDU-ČSL a STAN?

12. 4. 2017

Lidovci a STAN definitivně podepisují vzájemnou spolupráci a vytváří volební koalici. Tvrdí, že cílem je vytvořit třetí sílu. Ať už tím myslí cokoliv, tak my víme, že by se hlavně rádi udrželi v Poslanecké sněmovně v jejich oblíbené pozici. Ta pozice se jmenuje jazýček na vahách a zástupci lidovců a STAN Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík již vyhlížejí, jak by mohli obchodovat tuto svoji roli za pozice a lobbistické zájmy. O programu v tomto případě nemůže být řeč. Schválí cokoliv, co jim umožní tyto pozice zastávat. Pro občana to ale nebude. Ostatně je nutné pořád připomínat, že jim vůbec nevadí, že doteď hlasovali o sněmovních návrzích ve většině případů zcela opačně, s výjimkou kupříkladu církevních restitucí. Tudíž o nějaké pevné postoje v tomto spojenectví opravdu nejde.

Věřím, že občané tuto skupinku celkem jednoduše prohlédnou. Nelze čekat, že by jejich role ve sněmovně byla nějakým přínosem pro občana. Petr Gazdík se spojí s Kalouskem, když to pro něj znamená výtah k moci. Lísá se k prezidentovi republiky a mluví o jejich dobrých vztazích, aby o něco později zase vyvolával ostrou válku proti němu. Nyní se spojí s lidovci, kteří se svou již známou politickou historií ke Gazdíkovi sedí. Kam se vrtne příště a má někdy nějaký trvalejší názor?

My místo těchto intrikánů potřebujeme začít bojovat za to, aby naši občané začali získávat na kvalitě života a příjmech, vzhledem k tomu, že ekonomice se víceméně daří. Zatím je to výhodou hlavně pro velké korporace a banky. My se musíme postarat, aby růst pocítili primárně naši lidé.

Autor: 
Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR za KSČM
Zdroj: 
Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR za KSČM