Je nutné začít pracovat

12. 2. 2018

Lidé v poslední době nechápou, co se u nás děje. Parlamentní volby přinesly výsledky, které určité skupiny zpochybňují. Vítěz voleb je jasný a dlouhé dohadování bez dohledného termínu na ukončení vzájemných ataků přináší všem pouze ztráty. Komu tento stav vyhovuje se dá pouze spekulovat. V nevýhodě jsou však občané, kteří v rámci předložených volebních programů dali politickým subjektům důvěru. Chybí-li někde rádoby „kauza“, je, byť na vratkých základech, založena. Než-li se prokáže pravda, intriky bují a na práci stále není čas.

Čekají nás komunální volby. Při vědomí současného stavu politické scény lidé pečlivě zvažují svoji účast na jednotlivých kandidátkách. Zákon o střetu zájmů je trnem v oku především starostům na malých obcích. Ti velmi zvažují svoji další kandidaturu, neboť pečlivě přemýšlí o tom, jak budou chráněny jimi poskytnuté osobní údaje před zneužitím. V malých obcích dnes žijí převážně starší občané, mladí odcházejí za vidinou lepšího života. Měli bychom se urychleně snažit nabídnout pomoc malým obcím a to ve všech oblastech denního života. Jedná se o zlepšení celkové vybavenosti, dopravní obslužnosti, pracovních příležitostí a kulturního a sportovního vyžití.

Podpora venkova jej jedním z bodů programu KSČM. Budeme důsledně trvat, aby se tímto problémem začala příslušná ministerstva urychleně zabývat. Volby do obecních zastupitelstev nelze podcenit. Proto se snažíme postavit do čela kandidátek ty, kteří svou prací prokázali snahu o zlepšení současné situace. Je rozhodně lepší věnovat čas smysluplným věcem, než-li řešení různých vykonstruovaných kauz.

Autor: 
Pavel Kováčik, poslanec a předseda Poslaneckého klubu KSČM Poslanecké sněmovny PČR