Měřme jedním metrem

3. 7. 2020

S blížícími se volbami jednotlivé politické subjekty aktivizují činnost. Některé pilují volební programy a jiní se snaží v této politické soutěži zdiskreditovat protikandidáty. Své zkušenosti, a to velmi bohaté, s tím má český premiér Andrej Babiš. Ale ani naše strana se nevyhne útokům těch, kteří si neví rady kudy kam. Nemají sice lidem co nabídnout, ale používají prostředky, které nejsou zrovna fér. V poslední době je to například vzpomínka na Miladu Horákovou, při čemž pánové a dámy zapomněli na to, že 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Filip a zesnulý europoslanec Miloslav Ransdorf přispěli na její pomník.

Stejně tak by se za jisté v historii našly momenty, na které bychom rádi zapomněli. Katolická církev by dnes zajisté neupálila Mistra Jana Husa. Proto ponechme starost o historii a její výklad těm, kterým náleží, a to jsou historici.

V současné době je třeba napravit následky pandemie koronaviru, omezit co nejvíce její současné šíření a postarat se, aby nezaměstnanost v krajích prudce nenarůstala. A to je mám za to, úkol, na kterém by se měly podílet všechny politické strany a hnutí i ti, kteří o vstup do politiky usilují.

Autor: 
Emil Pernica, kandidát KSČM do Zastupitelstva Jihomoravského kraje