ČD Bike obohacuje nabídku cykloturistiky v kraji

15. 5. 2015

V úterý 12. května byla v Otvovicích na Kladensku odstartována cykloturistická akce zaměřená na prezentaci cykloaktivit Středočeského kraje, Prahy a systému ČD Bike.

„ČD Bike rozšiřuje nabídku služeb pro turisty, kteří se chtějí svézt na kole a zrovna vlastní u sebe nemají. Prostě si na výchozím nádraží kolo půjčí a na cílovém nádraží ho zase vrátí,“ popsal systém radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek, který se do Otvovic přijel podívat.

Pro účastníky byl vypraven zvláštní vlak z Masarykova nádraží a řada cyklistů využila i vlaku z Kladna. Na trase, která končila až v Roztokách u Prahy, byl připraven pestrý program - návštěva rotundy sv. Petra a Pavla na Budči nebo prohlídka hradu Okoř. Celá trasa měřila zhruba 25 kilometrů, delší trasa měřila 32 kilometrů.

„Oblast Zákolanského potoka a Tichého údolí je přitažlivá přírodními krásami i kulturními památkami, sám jsem tu mnohokrát absolvoval různé cyklovýlety nebo pochody, určitě si i přes tuto formu podpory cykloturistiky najde další návštěvníky,“ dodal radní Štefek.

Kola je možné si v systému ČD Bike rezervovat předem, navíc je možné se s kolem svést vlakem na vybraných úsecích zdarma. Ve vybraných úschovnách zavazadel ČD je také možné si kolo schovat. Zájemcům tak odpadnou starosti s přepravou kola na místo výletu a případné související náklady. Půjčovny kol jsou v provozu zpravidla od 1. dubna do 31. října, vybrané půjčovny i celoročně. Mnohde jsou k dispozici mimo kol také elektrokola, dětská kola, koloběžky a dětské cyklosedačky.

Zdroj: 
Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje