Z koncertů základních uměleckých škol v Kladně

15. 5. 2015

V Galerii Kladno byl ve středu 13. května zahájen IX. Festival Základních uměleckých škol Středočeského kraje. Úvodního koncertu se zúčastnil i radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

„Jsem rád, že se věnujete kultuře, která přináší radost nejen Vám, ale i Vašemu okolí. Ať se Vám festival povede a ať u kulturní činnosti zůstanete,“ vzkázal účinkujícím radní Štefek a poděkoval i organizátorům letošního ročníku – Základní umělecké škole v Kladně.

Festival probíhající pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery a náměstka pro oblast školství, mládeže a sportu Milana Němce se skládá ze 4 koncertů, ve kterých se představí žáci Středočeských uměleckých škol, kteří zvítězili v krajských kolech ve hře na dechové nástroje, v sólové a souborové hře na bicí, v sólovém a komorním zpěvu, ve hře smyčcových souborů a orchestrů, ve hře na lidové nástroje, v souborové a komorní hře lidových nástrojů a v tanečním oboru.

Ve čtvrtek proběhnou další 2 koncerty a festival bude zakončen galakoncertem, na kterém vystoupí i hosté – sopranistka Marina Vyskvorkina, flétnista Jan Ostrý, klavíristé Pavel Voráček a Silvie Ježková.

Zdroj: 
Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje