Emil Pernica

5. na kandidátce Jihomoravského kraje

Vystudoval vyšší odbornou školu v oboru dopravní logistika a Vysokou školu obchodní v Praze, obor cestovní ruch. Pracoval jako dopravní specialista, nyní je předsedou Okresního výboru KSČM Blansko. 

Již druhé volební období vykonává funkci zastupitele města Blansko. Donedávna působil také v dopravních komisích města Blansko i Jihomoravského kraje. Kontakt se svou odborností, problematikou dopravy, se mu tak daří udržovat. Pomáhal i s vylepšením dopravního značení v Blansku.

Emil Pernica se také věnuje práci ve Sboru dobrovolných hasičů. Ve svém bydlišti je členem místní organizace dobrovolných hasičů, která je kromě plnění hlavního úkolu, spolupráce s profesionálními hasičskými jednotkami v případě potřeby, také významným organizátorem společenských akcí.

V Poslanecké sněmovně by se chtěl Emil Pernica zaměřit na problematiku dopravy a dopravních staveb, tedy na urychlení výstavby dálnic a realizace výstavby vysokorychlostních železničních tratí na území České republiky s napojením na zahraničí.

Většinu svého volného času věnuje své rodině a 2letému synovi Martinovi. Rádi spolu chodí na procházky.

Emilu Pernicovi je 31 let, je ženatý a má jedno dítě.