Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

Tisková zpráva z 19. zasedání ÚV KSČM dne 9. dubna 2016

9.4.2016 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Na svém posledním zasedání před IX. sjezdem KSČM se Ústřední výbor Komunistické strany Čech a Moravy zabýval především přípravou sjezdu, projednal návrhy stěžejních dokumentů - zprávu o činnosti strany a zprávu o hospodaření od minulého sjezdu, návrh na zkvalitnění řízení strany včetně úpravy stanov a návrh programových dokumentů, zprávy Ústřední revizní komise a Ústřední rozhodčí komise KSČM.

Zdroj: ÚV KSČM

Když přichází Joulupukki…

12.1.2016 |

V neděli skončila v Regionálním muzeu v Mělníku výstava Advent a Vánoce v zemi Joulupukkiho. Sobotní závěrečné komentované prohlídky se zúčastnil i radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

První děti v Kladně a Slaném

4.1.2016 |

V sobotu 2. ledna pogratuloval radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek maminkám prvních narozených dětí v kladenské a slánské porodnici.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Stanovisko k snaze o zákaz KS Ukrajiny

18.12.2015 | Autor: Vojtěch FILIP, místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM

Dne 16. prosince 2015, Kyjevský odvolací správní soud zamítl odvolání Komunistické strany Ukrajiny ve věci práva účasti ve volbách a byl tak učiněn další krok nejen k omezení politických svobod, ale i k případnému rozhodnutí o zákazu Komunistické strany Ukrajiny.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Rozhodnutí KSČM ke kauze Ransdorfa

12.12.2015 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

ÚV KSČM projednal mezi jiným i dění kolem Miloslava Ransdorfa a rozhodl, že mu nebude pozastaveno členství v KSČM. Na základě stanov strany bude vedení KSČM toto respektovat a nebude situaci nadále komentovat.

Doplnění stanoviska KSČM k Ransdorfovi

11.12.2015 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

„Po úterním jednání mezi volenými funkcionáři KSČM a Miloslavem Ransdorfem jsme, jak bylo sděleno, dospěli společně ke stanovisku, že jde o jeho soukromou iniciativu, která se netýká KSČM a že je právě jen na něm, jak očistí své jméno. Proto stále trvá do případně odlišného rozhodnutí stranických orgánů stav, že se k této věci nebudeme vyjadřovat. Případná vlastní rozhodnutí Miloslava Ransdorfa jsou jeho záležitostí. (Původní stanovisko zde).

Stanovisko KSČM k jednání s Ransdorfem

8.12.2015 |

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf předložil na dnešním společném jednání s vedením ÚV KSČM dokumenty, které má k dispozici a které podpořily jeho již dříve vydané prohlášení. Vzhledem ke skutečnosti, že se nejedná o záležitost, která by se primárně týkala KSČM, a Miloslav Ransdorf nebyl z ničeho obviněn, nebude KSČM záležitost dále komentovat. Europoslanec KSČM ujistil, že využije všechny právní kroky k tomu, aby očistil své jméno.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

První advent ve středočeských muzeích

1.12.2015 |

Muzea Středočeského kraje se o prvním adventním víkendu zapojila tradičně do předvánočních aktivit. V Jílovém u Prahy zaplnily prostory muzea davy lidí, aby se nadechli vánoční atmosféry a shlédli vánoční výstavy pohlednic, řemesel v jílovských chalupách, případně si nějaké ty ozdoby či dárečky zakoupili.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Slaný zažilo jazzové dny

23.11.2015 |

Již 49. ročník Slánských jazzových den proběhl od 20. do 22. listopadu v královském městě Slaný. „Nejstarší jazzový festival u nás měl opět výbornou úroveň, ať již se to týkalo vystupujících nebo organizačních věcí. Dlouhodobá činnost Jazz clubu Slaný si určitě zaslouží pozornost Středočeského kraje alespoň v takové míře, jak jsme akci podpořili letos,“ podotkl radní pro kulturu a památkovou péči, který akci navštívil.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

V Lysé proběhly pivní a vinné slavnosti

16.11.2015 |

V prostorách výstaviště v Lysé nad Labem se konaly ve dnech 13. – 15. listopadu pivní a vinné slavnosti.

Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena