Aktuality

25. 6. 2018

Parlamentnilisty.cz: Francouzský prezident E. Macron se dle agentury Reuters vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly přijímat migranty s prokázaným nárokem na azyl.

25. 6. 2018

V úterý 26. června od 12:20 hod se koná v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tisková konference KSČM.

Téma:

24. 6. 2018

V nedělní Partii televize Prima (https://prima.iprima.cz/partie/24062018) se utkali předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a bývalý lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka.

24. 6. 2018

Sobotní rozhovor Deník.cz s Vojtěchem Filipem. Den předtím, než Andrej Babiš potvrdil, že Miroslava Pocheho nakonec na ministra zahraničí navrhne.

23. 6. 2018

Případný přesun kontroverzního kandidáta ČSSD Miroslava Pocheho na ministerstvo zemědělství KSČM ještě neprobírala, ale podle místopředsedy strany Stanislava Grospiče to dokládá, že Pochemu „jde jen o funkce”.

23. 6. 2018

VSchopnost a odbornou způsobilost Taťány Malé nezpochybňuji, ale očekával jsem, že mi při osobním jednání pan premiér její nominaci řekne. To, že mi ji řekne po novinách, to jsem opravdu nečekal. Není to příliš férové.

21. 6. 2018

Česká pirátská strana se dnes vehementně vyjadřuje proti reformě autorského práv tzv. copyright, která je v současné době projednávána na půdě Evropského parlamentu.

21. 6. 2018

Vojtěch Filip v rozhovoru Radia Impuls: Já v politice neberu Andreje Babiše jako kapitalistu, ale jako vítěze voleb, se kterým musím jednat.  Kdybych s ním nejednal, tak bych snad neměl v politice co dělat... Pan Poche je problém pro KSČM. Je tedy jedno, jestli bude nominantem na ministra zahraniční nebo zemědělství.

21. 6. 2018

Předseda KSČM Vojtěch Filip podle místopředsedy strany Stanislava Grospiče ve vysílání České televize nelhal. V případě Filipova výroku o hlasování europoslance Miroslava Pocheho z ČSSD došlo podle Grospiče jen k přesunu hlasování a jeho očíslování.

19. 6. 2018

My jsme důvěryhodnost pana Miroslava Pocheho zpochybňovali od samého počátku. Ještě před spuštěním celostranického referenda ČSSD přede mnou a před Andrejem Babišem Jan Hamáček řekl, že Pocheho na ministra nominovat nebude.

19. 6. 2018

Stanislav Grospič k postoji Merkelové o vrácení uprchlíků: Já si myslím, že paní německou kancléřku dohání její vlastní politika a ukazuje se, že její partneři ve vládě se řídí heslem bližší košile nežli kabát.

17. 6. 2018

Komunisté odmítají podpořit ve funkci člena vlády nominanta ČSSD, europoslance Miroslava Pocheho. Pokud by se Poche stal ministrem zahraničí ve druhé vládě designovaného premiéra Andreje Babiše (ANO), vyloučilo by to toleranci vlády ANO-ČSSD ze strany KSČM.

16. 6. 2018

Předseda ČSSD Jan Hamáček na jednání předsednictva oznámil konečné výsledky vnitrostranického referenda o vstupu do vlády. ČSSD se v referendu rozhodlo do vlády vstoupit. Výsledek referenda komentovali v pátek na ČT Stanislav Grospič.

15. 6. 2018

Sestavování nové vlády jde do finiše. KSČM ji bude tolerovat, pokud její programové prohlášení bude obsahovat sedm programových požadavků. Včera se na tom shodl Výkonný výbor ÚV KSČM.

15. 6. 2018

Má se povolit alkohol cyklistům a vodákům? Dnes platí nulová tolerance. Část senátorů chce dovolit cyklistům a vodákům vypít dvě piva či sklenici vína. Je to zodpovědné? Hrozil by nárůst počtu nehod a utonutí?

14. 6. 2018

"Lubomír Krejsa není člen KSČM, je to zkušený odborník v oblasti IT. Pro mě je důležité, že zabránil např. tomu, aby Česká pošta prodala nemovitost, která je důležitá pro třídění balíkové pošty mezi Českými drahami a Českou poštou.

14. 6. 2018

Jak svobodná jsou česká média? Měl by mít každý možnost šířit i lži? A kdo by měl určit, kde je hranice mezi lží a pravdou? Na to mj. odpovídal na Info.cz Leo Luzar, poslanec KSČM a předseda podvýboru pro svobodu slova a média. 

13. 6. 2018

Navržená dohoda mezi menšinovou vládou a KSČM obsahuje sedm základních bodů i závazek, že hnutí ANO nezablokuje projednávání návrhů, které KSČM předloží do Sněmovny. Dohodu o toleranci jsme představili dnes i panu prezidentovi.

13. 6. 2018

Voda by měla být pod větším dozorem státu - tak zní jeden z našich požadavků, kterým podmiňuje toleranci druhé vlády Andreje Babiše. Má teď stát tuto strategickou surovinu dostatečně pod kontrolou?

13. 6. 2018

Hana Aulická Jírovcová v projevu ve sněmovně: My jsme deklarovali, že dvouleté děti nepatří do mateřských škol, protože v mateřských školách jde podle školského zákona především o vzdělávání a u dvouletých to prostě nelze.

13. 6. 2018

O zjednodušení legislativy u dopravních staveb usiluje KSČM dlouhodobě. Proto také její poslanci Květa Matušovská a Leo Luzar uvítali možnost podílet se s kolegy napříč politickým spektrem na přípravě novely zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury.

12. 6. 2018

V Singapuru proběhla historicky první schůzka prezidenta USA a vůdce KLDR. Donald Trump a Kim Čong-un si podali ruce a podepsali společné komuniké, v němž se KLDR zavázala, že úplně odstraní jaderné zbraně z Korejského poloostrova. USA slíbily poskytnout bezpečnostní záruky.

Stránky