Aktuality

24. 4. 2018

Podle místopředsedy senátorského klubu ČSSD Jiřího Dienstbiera je účast SPD ve vedení Sněmovny nepřijatelná.

Jak na to reagovala europoslanykyně místopředsedkyně ÚV KSČM pro evropské záležitosti Kateřina Konečná?

23. 4. 2018

Kromě sociálních dávek, valorizace důchodů, ochrany životního prostředí či neprivatizace zdravotnictví, bude záležet i na personálním obsazení jednotlivých ministerstev. Nepřípustný je pro nás Robert Pelikán.

23. 4. 2018

Ploština. Osada vypálená německými nacisty jako odveta za pomoc partyzánům je ukázkou síly a odvahy lidí, kteří ani pod trestem nejvyšším nezradili svou vlast. I v letošním roce vzpomněly na oběti nacistické zvůle spousty lidí.

23. 4. 2018

Novinky.cz informovaly, ze ČSSD bude v rámci jednání o koalici s ANO požadovat přerozdělení funkci v Poslanecké sněmovně s tím, že by to bylo na úkor SPD. Co si o tom myslíte? Podporujte to?

22. 4. 2018

Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla vzniknout písemná koaliční smlouva mezi jeho hnutím a sociálními demokraty.

21. 4. 2018

Připomínka Ing. Jana Eisnera, nymburského komunisty, bojovníka proti fašismu ve španělské občanské válce, zavražděného v Osvětimi v roce 1942. Jeho památku uctili u příležitosti konání X.

20. 4. 2018

X. řádný sjezd KSČM se konal v sobotu 21. 4. 2018 v Nymburku. Jeho obsahem byly personální otázky - volba nového vedení strany - a určení dalšího politického směřování.

 

Do vedení strany byli zvoleni:

Předseda ÚV KSČM: Vojtěch Filip

19. 4. 2018

Duel o pokutách za urážku úředníka - od loňska za ni hrozí až 10 tisíc korun. Nový přestupek platí ani ne rok. A pokuta za znevážení postavení úřední osoby padla v necelých 500 případech. TOP 09 chtěla tento přestupek zrušit. Bez úspěchu.

19. 4. 2018

Kuba má nového prezidenta, stal se jím Miguel Díaz-Canel. Dovolte mi popřát vše dobré v soukromém i pracovním životě. Tato země i lidé si zaslouží další úspěchy pod vedením nově zvoleného prezidenta.

19. 4. 2018

Čí hlasy zvolily Jiřího Maška do čela komise? Proč padly původní sněmovní dohody? A jaký význam má reálně i politicky komise pro GIBS?

19. 4. 2018

Sněmovna v prvním čtení i přes kritiku pravice podpořila návrh poslanců KSČM (Filipa, Kováčika, Vostré, Grospiče a Matušovské) na zrušení zákona o zákazu dodávek do íránské jaderné elektrárny Búšehr. 

18. 4. 2018

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si tentokrát pozval do pořadu Aréna Jaromíra Soukupa předsedu Pirátů Ivana Bartoše, bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), bývalého velvyslance v Teheránu a zástupce SPD Jiřího Kobzu, místopředsedkyni ODS Alexandru

18. 4. 2018

Česká republika by si zasloužila mít stabilní vládu s důvěrou, která přestane kecat a bude opravdu pracovat pro občany naší země. Politika je uměním možného, ale musí vnímat primárně vůli občanů a politickou realitu.

18. 4. 2018

Rozhovor Regionální televize s Josefem Skálou, místopředsedou ÚV KSČM před X. sjezdem KSČM. Rozhvor byl natočen v pátek 13. 4. 2018 před sobotní agresí západní aliance v Sýrii.

18. 4. 2018

M. Topolánek napsal o A. Babišovi, že "s dobytkem, který umí jen sprostě urážet a ponižovat se nedá sedět u jednoho stolu, natožpak vládnout". Reagoval na prohlášení A. Babiše, že volici ODS jsou ti, kteří podváděli s daněmi, a naštval je s EET.

18. 4. 2018

Česká republika by v tomto volebním období neměla rozhodovat o vstupu do eurozóny. Žádná z podstatných parlamentních stran neměla v programu, že bude chtít, aby padlo jasné slovo k přijetí eura.

17. 4. 2018

Jedním z výstupů sobotního sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy bude nové vedení strany. Mezi relevantní kandidáty na předsedu patří také stávající místopředseda KSČM Josef Skála. Jak se vyrovnává s kritikou těch, kteří ho označují za stalinistu?

17. 4. 2018

Strana demokratického socialismu vás zve prostřednictvím Spojenectví práce a solidarity na protiválečnou demonstraci

 

16. 4. 2018

Veřejná diskuze na téma - suverenita ČR se uskutečnila 10. 04 2018 ve Štětí. Jejími hosty byli J. Skála, M. Koller, I. Kratochvíl, S. Huml a jako moderátor V. Kapal.

16. 4. 2018

Parlamentnílisty.cz: Prezident Zeman označil útok USA a spojenců v Sýrii za kovbojskou akci, která brání návratu uprchlíků do své vlasti. Ozbrojený útok na jakoukoli zemi může dle něj být veden jen se souhlasem Rady bezpečnosti OSN (s výjimkou islámských teroristů).

16. 4. 2018

Členky Levicových klubů žen v České republice důrazně protestují proti událostem, které rozpoutaly Francie, Anglie a USA v Syrské arabské republice. Odsuzujeme útoky, kterými byla Syrská arabská republika zasažena v minulých dnech.

Stránky