Aktuality

18. 1. 2020

Parlament EU loni hlasoval o rezoluci o výkladu dějin, již podpořili poslanci SPD či exministr zdravotnictví Ivan David. Proti z českých poslanců hlasovala jen Kateřina Konečná z KSČM. David pak na adresu Konečné řekl, že „Europoslankyně KSČM Konečná schvaluje zločiny totality a popírání holokaustu“.

18. 1. 2020

Jak si KSČM představuje důchodovou reformu? A mohou čeští vojáci či policisté nadále působit v zahraničních misích? Na to předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip odpovídal ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

18. 1. 2020

Petr Fiala byl jediným kandidátem, i tak gratuluji k volbě, nejde o překvapení. Patrně se nezmění domácí ani zahraniční politika ODS, kterou známe, nadbíhání zahraničnímu kapitálu a poklonkování v USA.

17. 1. 2020

O politické situaci v Rusku mluvil v pátek v přímém přenosu České televize předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Jeho oponentem byl v diskusi poslanec TOP 09 a senátor Tomáš Czernin.

17. 1. 2020

Rozhovor s Petrou Prokšanovou, předsedkyní Komise mládeže ÚV KSČM

Od chvíle, co jsme se poprvé viděli jste politicky dost zazářila a nedávno jste byla potvrzena ve funkci předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM a to dokonce jednomyslně, jak si to vysvětlujete a co to pro vás znamená?

17. 1. 2020

Právo na práci je jedno ze základních lidských práv obsažených v lidskoprávních dokumentech vydaných jak na světové úrovni, tak i na úrovni

17. 1. 2020

Působení českých vojáků v Iráku vláda řeší, proto tato armádní mise pro nás není důvodem, abychom menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) dál netolerovali, řekl po schůzce s premiérem předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

17. 1. 2020

V úterý 21. prosince se od 12.20 hodin koná v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tisková konference KSČM.

Téma: 

16. 1. 2020

Neplatiče alimentů zřejmě zastoupí stát. Vládní koalice hnutí ANO a ČSSD se shodla na takzvaném zálohovaném výživném. Měsíčně by dětem stát sám posílal výživné do maximální výše 3 000 Kč.

16. 1. 2020

Možná je to pro některé, zejména kované české pravičáky, šokující, ale mezinárodní vztahy nejsou fotbalovým zápasem, ve kterém máme svého favorita, kterému odpouštíme vše a pomyslného protivníka, na kterého se jenom nenávistně řve z tribun. Není povinností nikoho postavit se ve sporu Írán a USA na jednu či druhou stranu.

16. 1. 2020

Příspěvek na bydlení je sociální dávka, která se poskytuje podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Žádosti o příspěvek se podávají na místních Úřadech práce, kde jsou k dispozici potřebné tiskopisy. Kalkulačky pro výpočet jsou také na různých webech, např.

15. 1. 2020

V prosinci by se do Sněmovny dostalo všech devět nynějších stran, zjistil průzkum agentury STEM. Volby by vyhrálo hnutí ANO s 33,6 procenta hlasů, následují Piráti a ODS shodně s 12,3 procenta.

15. 1. 2020

Zrušení superhrubé mzdy, ke kterému se vláda zavázala v programovém prohlášení, bylo jedním ze 14 bodů úterního jednání vládní koalice, rozhodnutí v této věci ale nepadlo a záležitost byla odložena do projednávání rozpočtu na př

14. 1. 2020

Ve snaze snížit napětí na Blízkém východě po americké likvidaci velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásema Solejmáního hodlá Evropská unie mluvit se všemi stranami.

13. 1. 2020

Místopředseda Poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar byl hostem Rozstřelu na iDnes.cz. Odpovídal také na dotazy čtenářů.

13. 1. 2020

Stanislav Grospič byl v pondělí hostem publicistického pořadu Radiožurnálu. Diskutoval se senátorem Z. Hrabou (STAN) o nominacích na ombudsmana, o odstoupení H. Válkové (ANO 2011), o tom, zda by se měl jiný kandidát vybírat z řad senátorů nebo zda volbu zrušit.

13. 1. 2020

Jsou hřiby jedlé i jedovaté, může se stát, že hřib satan okusíte jen jednou.

13. 1. 2020

Členové strany, spolupracovníci přejí Vojtěchu Filipovi k jeho dnešnímu významnému životnímu jubileu hodně štěstí, zdraví, radosti a také mnoho úspěchů v práci i v osobním životě.

12. 1. 2020

Vojtěch Filip byl hostem nezávislé internetové televize XTV. S moderátorkou Janou Bobošíkovou si povídal mj. o našich podmínkách tolerance vlády, o tom, kdo usiluje o "český Majdan nebo o návratu fašismu do Evropy.

11. 1. 2020

Ambice jsou jedna věc, realita bývá jiná. Touha být ve vládě je u Pirátů hlavní ambicí, pozadu není ani cíl mít 100 krajských zastupitelů. Omluvou je snad jejich mládí, či chybějící sebereflekce. Politika není hra, ale práce a pokora vůči občanům.

8. 1. 2020

Premiér Andrej Babiš oznámil, že Česká republika neuvažuje o stažení svých vojáků z Iráku, který se v noci na středu stal terčem útoků íránské armády. 

8. 1. 2020

Nasazení společných hlídek policistů a vojáků v obcích postižených řáděním gangu vykradačů domů - to navrhuje šéf podvýboru pro policii a poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

8. 1. 2020

Lži, manipulace, překrucování, to je něco, na co jsme si na české politické scéně zvykli. Když ovšem na českou politickou scénu vstupoval Tomio Okamura, byla jsem ráda, že si vzal inspiraci u KSČM v oblasti prosazování referenda nebo protikorupčních zákonů či debyrokratizaci EU.

7. 1. 2020

Podle ministerstva obrany jsou čeští vojáci v Iráku na základnách, kde by měli být v bezpečí, proto se o stažení neuvažuje. Situace se vyhrotila v pátek poté, co Američané zlikvidovali velitele íránských speciálních jednotek Kásima Solejmániho.

7. 1. 2020

Česku hrozí, že bude muset vracet evropské dotace vyplacené firmám ze svěřeneckých fondů Andreje Babiše. Audit Evropské komise totiž před Vánoci konstatoval, že premiér je ve střetu zájmů.

Stránky