Takže máme venku to senzační řešení, kterým chce vláda bojovat proti drahým energiím. A s čím přišli? Vláda chce zastropovat ceny elektřiny a plynu. Hurá?! Ani ne. Jako vždy, když má pravice něco vyřešit, je to celé jenom drahý trapas a šaškárna pro voliče.

Co vlastně zastropování znamená?

  • Stát nařídí prodejcům účtovat nižší ceny. A aby nebyli škodní, samozřejmě jim ten rozdíl dorovná.
  • Takže to nezaplatíme na účtu za elektřinu, ale zaplatíme to na daních, a to i s úroky, protože, jak jinak, stát si ty peníze vezme na dluh.
  • Místo opravdového řešení dokázali vymyslet jenom to, že nám peníze nevezmou z levé kapsy, ale z pravé. Sice tím uleví nejchudším, ale o to víc zaplatí všichni ostatní.
  • I kdyby to málo, co navrhli, fungovalo, pořád budeme za elektřinu platit třikrát tolik než vloni a čtyřikrát tolik než třeba Slováci.
  • Navíc vůbec neřekli, jak chtějí řešit cenu energií pro veřejné instituce, jako jsou úřady, školy, nemocnice, dopravní podniky, a pro firmy. Ty také trápí vysoká cena energií! Nebudou služby? Bude se propouštět?!

Výsměch? Jasně! Ale hlavně předvolební trik. Vláda nebojuje za obyčejné lidi, ale hájí jenom zájmy zbohatlíků, spekulantů a šíbrů. A správně se bojí, že jí to příští týden ve volbách spočítáme, a tak zkouší tohle zastropovávací divadlo.

Ale my jim to spočítáme, ne?