Je ruský prezident Vladimir Putin válečný zločinec? Kandidát na prezidenta s podporou KSČM odpověděl v diskusním pořadu CNN Prima News otázkou. A co A co George Bush, Bill Clinton nebo Barrack Obama?  Dalšími hosty byli europoslankyně za Piráty Markéta Gregorová, poslanec ODS Jiří Havránek a bývalý pražský zastupitel, exporadce ministerstva práce a sociálních věcí i bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický.

K válce na Ukrajině poznamenal, že se jedná o velkou tragédii. Na druhou stranu ovšem rozporoval pravost informace, že například v ukrajinském Mariupolu Rusové bombardovali civilní cíle. Tázal se moderátorky, zda samotné bombardování viděla. „Já viděl vytřískaná okna,“ bagatelizoval válku Skála.

Komunistický kandidát na prezidenta je také přesvědčen, že Ukrajinci z poloostrova Krym, který před osmi lety anektovalo Rusko, jsou coby ruští občané nyní spokojení. „Drtivá většina lidí vám tam řekne, že jsou rádi. Důstojníci z Ukrajiny, kteří tam tehdy byli, tam jsou i dnes. Vstoupili do ruské armády,“ tvrdí Skála.

ZDROJ: https://cnn.iprima.cz/putin-a-valecny-zlocinec-a-co-bush-clinton-obama-pta-se-komunista-skala-87815


Josef Skála na Hrad. Líbí se vám? Pomozte mu sesbírat podpisy. Podepište petici!