Přestože sobotní protivládní demonstraci svolala parta antikomunistů, přesto, že ne se všemi řečníky na pódiu se dalo souhlasit a přestože (jako na každé demonstraci) bylo dole pod pódiem i mnoho různých provokatérů a podivínů, udělali komunisté to jediné, co bylo v tuhle chvíli správné – zúčastnili se mezi desetitisíci nespokojených občanů protestu proti asociální vládě Petra Fialy.

U komunistického petičního stánku na rohu Opletalovy ulice si propisku podávaly stovky rukou, kdo mohl, vyrazil do davu a společně jsme rozdali tisíce komunistických letáků, samolepek a vydání Naší pravdy.

Náš hlas nezněl z pódia, ale na mnohem větší síle mu dodával kontakt s lidmi přímo na ulici. A většina z nich byla mile překvapena, že komunisté nerezignovali, že jsou v ulicích i navzdory snahám o rozdrobení protestního hnutí různými prospěcháři, kteří si dělají privátní kampaň, ale o skutečné problémy lidí jim vůbec nejde.

Ve Francii jsou v ulicích statisíce pracujících, studentů i seniorů „jen“ kvůli důchodové reformě.

A teď se podívejte, jaké hanebnosti na nás páchá naše vlastní vláda a my k tomu máme mlčet? Ani omylem! Věříme, že příště si na protivládní demonstraci podáme ruce s ještě více lidmi, kteří mají po krk Fialy, pětikoalice i tohohle nefunkčního systému. Síla je v nás dole, ne v těch, kdo mají zrovna v ruce mikrofon!