To už je taková tradice kopat do komunistů , protože pravičáci prostě nemají argumenty, jak dehonestovat práci KSČM, která nemá za sebou žádné korupční skandály, podvody či zlodějiny. A tak i po sobotní demonstraci, kterou komunisté podpořili svojí účastí (nikoliv pořadatelsky), se na internetu objevovaly anonymní touhy po  zákazu komunistů či dokonce po jejich popravách oběšením.

Čekal jsem, jak se projeví lidé z umělecké branže. A dočkal jsem se. Nejprve synek populárního moderátora Petra Novotného kritizoval, že proti demonstrantům nebyla použita vodní děla.

U tohoto exhibicionisty, který kdysi vedl nejbulvárnější týdeník v zemi, není tato poznámka překvapením.

Ale Jan Hrušínský – to je jiné kafe .

Jeho drzost by totiž mohla být vydatným zdrojem informací pro studenty psychologie. Tento herec třetí kategorie, který provozuje Divadlo Na Jezerce, si dovolil označit demonstranty za „magory, které pálí dobré bydlo a svoboda, ve které neumějí žít“.

Můj kamarád by na tato slova řekl: „to je na přesdržku“. A nedivím se mu.

Je to právě Hrušínský, který první fňukal v době koronavirové pandemie, že nebude mít na výplaty.

Je to Hrušínský, který pravidelně žebrá o dotace na provoz svého divadla a jen od října 2020 do listopadu 2021 vyškemral na dotacích ze státního rozpočtu více než 3 a půl milionu korun. (Zdroj: https://www.hlidacstatu.cz/data/Hledat/covid-podpory-mpo…)

Je to Hrušínský, který má za jeden natáčecí den více, než je měsíční mzda řady demonstrujících, kteří ze zoufalství přišli v sobotu vyjádřit svůj odpor k vládě.

A je to Jan Hrušínský, který v době raného socialismu (který si plete s komunismem) natočil více než šedesát filmů a tím se stal populárním.

Kdo tady má máslo 🧈na hlavě?

(foto: Wikimedia Commons, autor David Sedlecký)

Roman Roun KSČM