Ing. Bohumil Smutný, DiS.

  • kandidát do Senátu ve volebním obvodě č. 55 (Brno-město)
  • 43 let
  • manažer Mikroregionu Ivančicko
  • žije v Ivančicích, je ženatý a má dvě děti

 HESLO: Spolu s Vámi změníme Senát

Vystudoval podnikové finance a obchod na podnikatelské fakultě Vysokého učení technického v Brně a v průběhu studia se specializoval na elektronický obchod a strategické řízení. Po ukončení studia začal pracovat v Ivančicích jako projektový manažer města.

Od roku 2016 pracuje pro Mikroregion Ivančicko jako manažer. Usiluje o rozvoj obcí, regionu, propagaci tradic a turismu. V roce 2016 byl na kandidátce KSČM zvolen do Zastupitelstva Jihomoravského kraje, kde do roku 2020 působil jako místopředseda sociálně zdravotního výboru, člen komise pro informační otevřenost a komise pro cestovní ruch.

V Senátu by se chtěl především věnovat tématům regionálního rozvoje. Obcím by měly být ponechány jejich finance, které potřebují ke svému rozvoji, proto prosazuje změnu rozpočtového určení daní. O zdrojích by mělo být rozhodováno především tam, kde byly vytvořeny, a neměly by být nespravedlivě přerozdělovány.

Ve volném čase se věnuje své rodině, rád vaří a je milovník gastronomie, věnuje se zahrádkaření, focení, natáčení videí, grafice a tvorbě webových stránek. Bohumilu Smutnému je 43 let, žije s partnerkou a má dvojčata, se kterými trávil i rodičovskou dovolenou – dceru Elišku a syna Jakuba.

„Za zásadní prioritu považuji výstavbu nového bloku JE Dukovany a obnovu související infrastruktury. Důležité je pro mě také hájit zájmy Moravy a Moravanů s ohledem na jejich rovnoprávné postavení a rozvoj v rámci regionů České republiky.“