Jiří Reichel

  • kandidát do Senátu ve volebním obvodě č. 40 (Kutná Hora)
  • 58 let
  • učitel
  • žije v obci Vrdy u Čáslavi, je ženatý, má dvě děti

 HESLO: S rozumem k bezpečí

Je absolventem Vysoké školy strojní a elektrotechnické v Plzni, kde v roce 1988 promoval. Několik let pracoval jako samostatný programátor a vedoucí IT v čáslavské nemocnici. Od počátku svého produktivního života se zajímal o práci s mládeží, v roce 1990 působil jako zastupující učitel na čáslavském gymnáziu. Po dvou letech nastoupil jako učitel na čáslavskou průmyslovou školu a učitelství se stalo jeho hlavním zaměstnáním, ačkoli až do roku 1996 tvořil programy pro zdravotnictví. V roce 2006 absolvoval doplňkové pedagogické studium v Hradci Králové a získal místo učitele na Střední Zemědělské škole v Čáslavi v oboru matematika, fyzika a informační technologie.

Od konce devadesátých let dodnes spolupracuje s Domem dětí a mládeže v Čáslavi, kde vede šachový kroužek. V rámci organizace pořádá i turnaje s účastí veřejnosti. Do politiky vstoupil před necelými pěti lety, takže, obrazně řečeno, má čistý politický rejstřík.

V Senátu ČR by se věnoval především otázkám kvality vzdělávání, zejména střednímu školství, ale rád by podpořil i zachování čáslavské nemocnice, která prochází personálními problémy. Chce v Senátu ČR prosazovat pragmatický přístup, kde je na prvním místě zájem a prospěch české rodiny.

Jiřímu Reichelovi je 58 let, je ženatý, má dva dospělé syny a je dědečkem jedné vnučce.