Ing. Josef Pavlík

  • kandidát do Senátu ve volebním obvodu č. 52 (Jihlava)
  • 64 let
  • projektový manažer
  • žije v Havlíčkově Brodě, je ženatý a má dvě děti

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Po ukončení studií působil v oborovém podniku Škrobárny na pozici ekonomického náměstka závodu v Havlíčkově Brodě. V letech 1991 až 2002 byl spolumajitelem a jednatelem společnosti GLYKOS s.r.o.

Mezi roky 2001-2005 pracoval jako vedoucí odboru organizace a řízení na Krajském státním zastupitelství v Hradci Králové. Od října 2005 působil šest let na Nejvyšším státním zastupitelství v Brně jako ředitel sekretariátu nejvyšší státní zástupkyně. Od roku 2011 byl ředitelem odboru kontroly a řízení v a.s. MEDIS Holding Hradec Králové.

V minulém volebním období byl Josef Pavlík zastupitelem Kraje Vysočina, kam byl zvolen jako lídr kandidátky hnutí ANO 2011, dva roky byl náměstkem hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku. Po aféře kvůli jeho dřívějšímu členství v KSČ a Lidových milicích, vydatně podporované a využívané k osobnímu zviditelnění senátorem Milošem Vystrčilem, se s hnutím ANO rozešel a po zbytek období pracoval aktivně v zastupitelském klubu KSČM.

Josefu Pavlíkovi je 64 let, je ženatý, má dva syny a žije v Havlíčkově Brodě. V mládí byl aktivním hokejistou, sportu fandí dodnes.

V Senátu ČR by kladl důraz na národní patriotizmus, který více myslí na zlepšení životní úrovně našich lidí a méně spoléhá na EU.