Vláda nechce zdanit bohaté, proto navrhuje destrukci penzijního systému

Vláda Petra Fialy okázale představila svůj návrh změn důchodového systému, o kterých tvrdí, že jde o reformu, se kterou přichází za pět minut dvanáct ve snaze zachránit ekonomiku země. Komunisté důrazně odmítají vládní návrh destrukce stávajícího systému, jehož důsledkem bude další ožebračení poctivě pracujících. Návrh vládní důchodové reformy je přesně takový, jaký mohli občané ČR od vlády ODS, lidovců, TOP 09, STAN a Pirátů očekávat. Chudým bere a bohaté zvýhodňuje.

Fialova vláda tak představila další pokus o rádoby reformu, který se negativně dotkne především sociálně nejzranitelnějších skupin, jež se na rozdíl od superbohatých nemohou bránit. Vládní návrh problém důchodového systému neřeší, ale přesouvá svou zodpovědnost na pracující, kteří se již dnes často potácí na hraně existenčních problémů. Řešení situace je přitom prosté: vyšší zdanění boháčů, bank a korporací a trvalé financování penzijního systému i z části daňového výnosu, jak je běžné v řadě jiných evropských zemí!


Komunistická strana Čech a Moravy se proti chystanému záměru zvýšit věk odchodu do důchodu postavila petiční akcí. Petici je možno podepisovat i nadále.